Жінки на керівних посадах: погляди українських жінок на трудову дискримінацію – дослідження компанії Deloitte.

86% жінок та 70% чоловіків хоча б іноді стикалися або були свідками однієї чи кількох форм дискримінації. Найпоширенішими з них, на думку респондентів, є робота понаднормово та гендерний розрив у оплаті праці.

Як повідомили NV Бізнес у прес-службі Deloitte, про це йдеться у дослідженні за квітень 2025 року "Жінки в управлінні: різноманіття, інклюзивність та нові горизонти в наглядових радах".

Багато організацій реалізують програми, спрямовані на подолання дискримінації та підтримку рівноправності. Проте лише 29% з них здійснюють оцінку гендерного представництва, а 15% – аналізують гендерну різницю в заробітках. При цьому третина респондентів вказала, що їхні установи не вжили жодних заходів у відповідь на випадки дискримінації.

38% респондентів мають політики з питань DEI у наглядових радах, 29% - не впевнені у відповіді.

67% жінок і 50% чоловіків, які повідомили про наявність політик, вірять у їхню ефективність.

54% жінок і 65% чоловіків вважають, що стан справ із DEI в українському бізнесі став кращим після початку повномасштабної війни.

Фактори, які, на думку опитаних, істотно сприяють розвитку DEI, включають переосмислення ролі жінок у контексті війни (77% жінок і 48% чоловіків) та вплив глобальних тенденцій (63% жінок, 78% чоловіків). Негативно на цю ситуацію впливають, зокрема, недостатня представленість жінок у бізнес-середовищі (53% жінок, 70% чоловіків) і вибір жінок зосередити увагу на інших аспектах свого життя (40% жінок, 52% чоловіків).

74% українських бізнесів відчувають дефіцит талантів, спричинений загальним скороченням робочої сили в 74% Україні з початку повномасштабного вторгнення.

В Україні частка жінок на ринку праці традиційно залишається нижчою — вони становлять лише 47% робочої сили. Також слід зазначити, що безробіття серед жінок є вищим: 75% офіційно зареєстрованих безробітних — це жінки. Крім того, жінки займають помітно меншу кількість керівних посад у вітчизняному бізнесі — менш ніж 15% директорів є жінками.

Раніше було зазначено, на що більшість українців готові йти, аби отримати роботу та належну оплату праці.

Згідно з іншими джерелами, лише 15% громадян України підтримують ідею інтеграції жінок у традиційно чоловічі професії.

У лютому 2025 року чотири компанії вперше подали заявки до Державної служби зайнятості, висловивши бажання долучитися до урядового експериментального проєкту, спрямованого на навчання жінок професіям, які зазвичай вважаються чоловічими.

#Бізнес #Україна #Українці #Дефіцит #Політик #Безробіття #Ринок праці #Дискримінація #Робоча сила #Невада #Респондент #Стать #Deloitte

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"На мене впала машина, внаслідок чого я отримав 10 переломів."
Меган Маркл потрапила під критику через свій вибір піжами: які обставини викликали обурення і яку роль у цьому відіграє її син Арчі?
Nissan планує скоротити 20 000 співробітників у зв'язку з фінансовими проблемами.
Теги