Президент України Володимир Зеленський повідомив про чергове засідання Ставки головнокомандувача щодо енергетики та її захисту.
"Відбулись доповіді представників Міністерства енергетики, компанії "Нафтогаз" та інших основних гравців у галузі. Обговорювались результати відновлення після обстрілу, який стався 17 листопада, а також заходи для захисту всіх важливих об'єктів. Також акцентували увагу на газовій інфраструктурі та різних формах генерації, зокрема атомній, гідро- та тепловій," - зазначено в опублікованому повідомленні на його телеграм-каналі.
Крім того, за його інформацією, обговорювалися питання співпраці України з європейськими державами з метою розширення можливостей імпорту електричної енергії, особливо для підприємств.
"Відбулася презентація Повітряних сил, присвячена захисту критично важливих об'єктів з повітря. Ми адаптуємо найкращі практики ешелонування систем ППО та впроваджуємо їх у різних регіонах," - підкреслив він.
Читайте також: Reuters повідомляє, що в Росії впродовж вихідних було здійснено атаки на три з п'яти теплоелектростанцій компанії ДТЕК.
Крім питань енергетики, президент Зеленський зазначив, що на засіданні була представлена доповідь Міністерства оборони, в якій обговорювалися контрактування та авансування для вітчизняних виробників озброєння, боєприпасів, ракет і дронів, а також підсумки за 2024 рік і плани на 2025 рік.
У ніч проти 17 листопада російські військові здійснили потужний комбінований напад на енергетичну інфраструктуру України. За інформацією Повітряних сил ЗСУ, було випущено 120 ракет і використано 90 безпілотників. Ця атака призвела до відновлення графіків вимкнення електроенергії в Україні, які не використовувалися з літа, вперше за кілька місяців.
Згідно з інформацією Міністерства енергетики, з жовтня 2022 року Росія здійснила понад тисячу атак на українські енергетичні об'єкти, внаслідок яких тільки в цьому році було втрачено 9 ГВт генераційних потужностей.
#Бізнес #Росія #Володимир Зеленський #Безпілотний літальний апарат #Президент України #Електрична енергія #Енергетична галузь #Нафтогаз #Інфраструктура #Ракета. #Міністерство оборони (Україна) #Дрон #Reuters #Оболонка (снаряд) #Збройні сили Росії #Імпорт #Теплова електростанція #Засоби ППО #Військово-повітряні сили США #Військово-повітряні сили України #Головнокомандувач #ДТЕК