Зеленський висловився щодо економічної угоди з США: Необхідно провести ратифікацію в парламенті | Еспресо

Економічна угода між Україною та США повинна бути затверджена Верховною Радою України.

Цю інформацію озвучив президент України Володимир Зеленський на прес-конференції, що відбулася 23 лютого.

Президент підкреслив, що США повинні усвідомлювати, що їхня допомога Україні — це не просто фінансова підтримка, а можливість сприяти розвитку економіки держави, якщо угода виявиться вигідною для обох учасників.

"Ми прагнемо, щоб угода між нами і нашими партнерами була без конфліктів і забезпечувала взаємну вигоду для наших народів. Це важливо як для американського бізнесу, так і для нашого. Я впевнений, що підписання такої угоди є необхідним", - підкреслив Зеленський.

Відповідаючи на запитання, чи здатна Україна відмовитися від угоди, якщо американська сторона ігноруватиме українські інтереси, а також чи може це призвести до припинення допомоги з боку США, президент підкреслив, що наразі "нічого не зупинено, проте жодних нових оголошень також не зроблено".

"На даний момент допомога надходить... 15 мільярдів в дорозі... Деякі кошти вже використані, інші ще в процесі транспортування. Ці гроші призначені для закупівлі зброї та різного роду технічних засобів. Тож, процес не зупинено, але й нових заяв поки що не зроблено. Я вважаю, що для появи чогось нового необхідно зрозуміти, яким чином це буде реалізовано. Ми готові обговорити формат - що саме ми отримаємо і яким чином віддамо. Ми відкриті до обговорення цього питання в рамках угоди", - підкреслив Зеленський.

Глава держави розповів, що під час спілкування з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом зазначив, що якщо американська сторона хоче бачити в угоді конкретні цифри, то за українськими законами, буде необхідна ратифікація парламентом.

"Можна спочатку підписати угоду, а потім її ратифікувати. Це означає, що міністри можуть підписати документи, а потім їх затвердити. Ми дуже прагнемо зустрітися з президентом Трампом, щоб узгодити всі деталі цієї угоди: міністри підпишуть, а парламент її ратифікує. Всі будуть задоволені. Однак, щоб досягти цього, потрібно трохи йти на компроміс один одному", - зазначив Зеленський.

#Сполучені Штати #Бізнес #Президент (державна посада) #Парламент #Дональд Трамп #Володимир Зеленський #Президент України #Економіка #Глава держави #Верховна Рада #Ратифікація

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Експартнерка Комарова продемонструвала свою прогулянку Стамбулом у стильній шкіряній спідниці - Афіша bigmir)net.
Європейська комісія незабаром презентує нову ініціативу, що стане альтернативою "торговельному безвізу" для України.
Михайло Кураченко в Америці: як "вибрані біженці" з України далі ведуть бізнес з Росією, борються з алкоголізмом та зраджують колег.
Теги