Президент Дональд Трамп затвердив указ, що відтерміновує на 75 днів заборону на використання популярного додатку для коротких відео TikTok, який збирався бути закритим 19 січня.
Цю інформацію повідомляє агентство Reuters.
Підписуючи указ, Трамп запропонував уряду США стати половиною власника американського бізнесу TikTok в обмін на збереження додатку і попередив, що може ввести мита проти Китаю, якщо Пекін не схвалить угоду США з TikTok.
Цей указ став підсумком 48 годин юридичних маневрів і політичних інтриг, протягом яких мільйони американських користувачів TikTok намагалися з'ясувати, що чекає на їхній улюблений додаток.
Драма почалася в суботу, коли додаток для коротких відео, яким користуються 170 мільйонів американців, було вилучено з мережі незадовго до того, як у неділю набув чинності закон, згідно з яким китайський власник ByteDance повинен продати додаток з міркувань національної безпеки або заборонити його.
Наступного дня Трамп заявив, що має плани врятувати TikTok" За кілька годин компанія почала відновлювати роботу свого сервісу в США, подякувавши новообраному президенту за те, що він запевнив TikTok і його бізнес-партнерів, що їм не загрожують величезні штрафи за те, що додаток продовжить працювати.
Додаток і веб-ресурс стали активними в понеділок, однак TikTok все ще не можна завантажити з магазинів додатків Apple та Google.
Напоминаем:
Прогнозується, що новообраний президент Дональд Трамп надасть TikTok додатковий час для досягнення угоди після свого повернення до влади в понеділок, оскільки Китай висловив готовність обговорити угоду для збереження TikTok на американському ринку.
Соціальна платформа TikTok припинила свою діяльність у США менш ніж за дві години до запланованого введення заборони.
Обраний президент США Дональд Трамп не відкидає можливості збереження китайського контролю над TikTok, за умови, що будуть реалізовані механізми, які гарантуватимуть захист та зберігання даних користувачів з Америки на території США.
#Сполучені Штати #Бізнес #Китай (регіон) #Дональд Трамп #Соціальна мережа #Google #Reuters #Китай #Apple Inc. #Прикладне програмне забезпечення #Пекін #Мито (податок) #Драма #TikTok