З рахунків Raiffeisenbank в Росії було примусово вилучено 1,9 мільярда євро.

редактор новин на LIGA.net

Центральний банк Росії здійснив примусове списання приблизно 1,87 мільярда євро в рублевому еквіваленті з кореспондентського рахунку Raiffeisenbank Russia. Цю інформацію оприлюднив Raiffeisen Bank International (RBI).

Гроші були конфісковані за постановою суду в Росії, який зобов'язав дочірню компанію австрійського банку виплатити 2 мільярди євро компенсації фірмі "Расперія", що має зв'язки з мільярдером Олегом Дерипаскою.

Ця сума дорівнює визначеним судом збиткам за вирахуванням накопичених відсотків у розмірі близько 174 млн євро. Расперія може вимагати примусового стягнення цих відсотків "у будь-який час", уточнив австрійський банк.

У результаті списання Raiffeisen Bank втратив майже половину з 4,4 млрд євро, які накопичив у Росії після початку війни. Це прибуток, який банк не може вивести з країни через обмеження руху капіталу, введені Центробанком РФ.

У грудні 2023 року RBI оголосив про плани придбати частку у віденській компанії Strabag за 1,5 мільярда євро у російської фірми Расперія, яку Strabag асоціював із російським олігархом Олегом Дерипаскою.

США у травні 2024 року визначили Расперію частиною групи російських компаній, що досі контролюються Дерипаскою, коли запровадили санкції проти деяких з них.

Уникаючи можливих негативних наслідків з боку Сполучених Штатів, RBI ухвалив рішення не купувати частку в Strabag. Лише через кілька днів після цього США оголосили про запровадження санкцій проти Расперії.

Уряд Росії заважає всім спробам продати місцеві філії західних фінансових установ, таких як Raiffeisen Bank і UniCredit, покупцям, які можуть підпадати під санкції. Це насправді усуває можливість купівлі з боку російських компаній, тоді як іноземних інвесторів стримують регулятори з країн Заходу.

Минулого року Європейський центральний банк зобов'язав RBI та інші європейські банки, які продовжують свою діяльність у Росії, терміново або реалізувати свої активи в цій країні, або вжити заходів для швидкого виходу з ринку.

RBI дійсно зменшив обсяги кредитування в Росії та припинив відкриття нових рахунків, але все ще має значні бізнес-інтереси в цій країні, перевищуючи своїх європейських конкурентів.

У вересні 2024 року продаж російської "дочірньої" компанії RBI став проблематичним після того, як суд у РФ ухвалив рішення про арешт її акцій.

#Бізнес #Росія #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Інвестор #Капітал (економіка) #Російська мова #Євро #Прибуток (економіка) #Банк #Австрія #Відень #Кредит #Суд #Олег Дерипаска #Страбаг. #Центральний банк Райффайзен #Європейський центральний банк #UniCredit #Центральний банк

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Лібералізація підприємницької діяльності: у кабінеті міністрів розглядають законопроєкт, що передбачає скасування 60 видів дозвільних документів.
Укрексімбанк надав фінансування в розмірі 3 мільйони євро компанії "Централ Плейнс Груп Україна".
Бургери всього за 15 центів та неповторна система обслуговування: яким був найперший ресторан McDonald's у світі.
Теги