Юрій Болоховець займає пост директора Державного підприємства "Ліси України".

- З минулого року ціни на "соціальні" дрова практично не змінилися. Незначне зростання у межах інфляції. Вартість дров складається виключно з витрат на заготівлю, лісовідновлення та на сплату податків. Середня ціна на дрова в наших лісництвах - 1030 гривень за кубічний метр. Тверді сорти деревини на дрова коштують дорожче - до 1080 гривень за кубічний метр, м'які - близько 800 грн за кубічний метр. Ціни коливаються в залежності від регіону та логістики між населеними пунктами й осередками заготівлі. Звісно, у приватників ціна може бути менша, але зекономивши, ви ризикуєте отримати незаконно заготовлену деревину.

- Нагадайте, як споживачеві замовити дрова?

Звертайтеся до найближчого лісництва або філії. Вся необхідна інформація доступна на сайті нашої організації. Процес отримання дров займає не більше 15 хвилин. Важливо пам’ятати, що дрова для населення є соціальним продуктом, і на одну особу можна отримати до 15 кубічних метрів на рік. Тому не забудьте мати при собі паспорт або інший документ, що посвідчує особу. Також існує зручніший варіант - ви можете придбати дрова через онлайн-магазин "ДроваЄ". Для цього достатньо авторизуватися за допомогою BankID, і система автоматично підбере найближчих постачальників дров.

Президент ухвалив рішення не підписувати суперечливий закон 9665. Чи справді є сенс вводити покарання за зберігання дров, придбаних на чорному ринку?

- На мою особисту думку, в Законі 9665 є пункти, які створюють підґрунтя для різного трактування його норм, зокрема в цьому законі не розмежовано поняття побутового зберігання дров для власного споживання населенням та використання нелегальної деревини в комерційних цілях. Якщо йдеться про приватні пилорами, власники яких купують ліс у чорних лісорубів, котрі незаконно заготовляють та транспортують деревину у великих обсягах, я двома руками за посилення відповідальності. Це насправді проблема. Ми з поліцією затримуємо членів банд, їх суди відпускають і все продовжується. Але ж є випадки, коли люди викорчовують старі сади, хтось на подвір'ї зрубав зайві дерева. Не можна, щоб у таких випадках людей за формальною ознакою вважали зловмисниками. Тому позиція ОП цілком обґрунтована. Сподіваємося на затвердження доопрацьованого документу.

РИНК ДЕРЕВИНИ: НОВА ЕРА ТРАНСФОРМАЦІЙ

Комітет, відповідальний за економічний розвиток, завершив підготовку до другого читання проекту Закону про ринок деревини під номером 4197-д. Які зміни принесе цей закон?

- За останні два роки у лісовій сфері відбулись революційні зміни. Лісгоспи продавали деревину за прямими договорами, ми перейшли на реалізацію через відкриті та прозорі біржові торги. Проте багато інших лісокористувачів торгують за прямими договорами, що призводить до втрат для бюджету. Важливо, щоб наші напрацювання - відкритий доступ до ресурсу та прозора система торгів - були закріплені законодавчо, щоб було неможливим відкотити це назад. Це ключове.

ДП "Ліси України" розпочало перехід на тривалі контракти для постачання деревини. Які причини стоять за цим рішенням?

- Передусім, запитом споживачів. У нас поквартальна система торгів, зараз торгуємо деревиною на перший квартал наступного року. Але деревообробники наголошують, що квартал це мало, їм потрібна впевненість у забезпечені сировиною на більш тривалий період. Ми пішли назустріч. Уперше запровадили піврічні договори з фіксованою ціною. Торги пройшли успішно. Укладено договорів на майже 1 мільярд гривень. Відбулося незначне зростання цін на певні сегменти деревини, але менше ніж на квартальних торгах. Така конкурента боротьба: не було б попиту, ціна б не зростала. Я думаю, це лише початок. Не за горами, можливо, укладення й річних контрактів. Рухаємося поступово, бо ще рік тому навіть значна частина квартальних контрактів не виконувалася. Вже в третьому кварталі цього року ми цей показник збільшили до рекордних 95%. Тобто і бізнес, і наші філії на місцях виконують зобов'язання. Змінилася культура закупівель, з'явилася довіра, можемо запроваджувати довгострокові контракти.

- Як вирішується питання деревини для будівництва фортифікацій? Скільки ресурсу ДП "Ліси України" вже постачило цього року ЗСУ?

Ми завжди підкреслювали, що наше державне підприємство повністю готове задовольнити всі потреби військових без жодних посередників. Звертайтеся безпосередньо до нас, і ми все організуємо. Якщо мова йде про безкоштовну передачу деревини для армії, то 95% постачань здійснює "Ліси України", а чомусь за контрактами працюють комерційні компанії. Сподіваюся, нас почули, і модель співпраці з військовими вже налагоджена. На сьогодні у нас укладено договір на постачання до кінця року майже 125 тисяч кубометрів круглого лісоматеріалу для Збройних Сил України. Цей матеріал призначений для інженерних військ, які займаються будівництвом фортифікаційних споруд на передовій: бліндажів, вогневих точок, траншей. Ресурси для ЗСУ резервуються заздалегідь, і всі постачання виконуються вчасно. На сьогодні вже відправлено близько 65 тисяч кубометрів. До речі, безкоштовно, через вилучення, ми цього року передали 202 тисячі кубометрів деревини на суму 368,1 мільйона гривень. Якщо врахувати дані з минулого року, то безкоштовне постачання перевищило 303 тисячі кубометрів на загальну суму 563 мільйони гривень.

#Документ #Президент (державна посада) #Товари #Споживач #Податок #Збройні сили України #Українська гривня #Інфляція #Ліс #Поліція. #Логістика #Підприємницька діяльність #Банк #Дерево #Ціна #Державне підприємство #Дрова. #Ліси України #Фортифікаційна споруда #Культивувати #Сад #Бліндаж

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Наречена Джеффа Безоса поділилася знімком, на якому вона позує в масці та тримає батіг.
Бронювання через "Дію" знову доступне: які наслідки це матиме для бізнесу?
Сьогодні світла стане ще менше: в Україні оновили розклади відключень.
Теги