Юлія Свириденко: хто вона і як стала прем'єркою -- аналіз від Delo.ua.

Прем'єрське крісло Юлії Анатоліївні пророкували чи не з першого дня її роботи в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на посаді заступниці міністра - тоді Тимофія Милованова - у вересні 2019 року.

Перед цим, починаючи з вересня 2017 року, Юлія Свириденко обіймала посаду першої заступниці голови Чернігівської обласної державної адміністрації. З 14 березня 2018 року вона вже працювала на цій посаді без статусу "в.о.". З кінця липня того ж року протягом чотирьох місяців виконувала обов'язки голови Чернігівської ОДА.

Пропрацювавши на позиції заступниці міністра менше року - до кінця липня 2020-го - наступні п'ять місяців Юлія Анатоліївна працювала вже першим заступником міністра Ігоря Петрашка (після того, як Тимофій Милованов пішов з міністерства у березні того року).

За тиждень до початку 2021 року Юлія Свириденко змінила на посаді заступниці голови Офісу Президента свою однофамільницю Юлію Ковалів.

Однак 4 листопада 2021 року Юлія Анатоліївна знову зайняла посаду в перетвореному Міністерстві економіки, ставши його міністром (замість колишнього податківця Олексія Любченка) та об'єднавши цю роль з обов'язками першої віцепрем'єр-міністерки.

Економічний департамент під керівництвом Юлії Свириденко продовжує залишатися ключовим рушієм державних економічних ініціатив, що націлені на підтримку національного бізнесу в умовах повномасштабної війни.

Серед численних ініціатив та проектів Міністерства економіки, під керівництвом Юлії Свириденко, які активно обговорюються, слід виділити такі.

Державна політика "Зроблено в Україні", започаткована Президентом України, має на меті залучення інвестицій для розвитку українських виробників, збільшення виробництва продукції із високою доданою вартістю та стимулювання попиту на українські товари.

Політика "Вироблено в Україні" включає, серед іншого, такі засоби підтримки підприємництва:

· Програма "Доступні кредити 5-7-9%"

· Грантова програма "Власна справа"

Програма доступного іпотечного кредитування "єОселя" може бути переформульована як "Програма іпотечного кредитування, що забезпечує доступність - 'єОселя'".

· Офіси "Зроблено в Україні"

· Ініціатива "Національний кешбек"

Міністерство економіки також активно залучене до виконання урядової ініціативи "єРобота", що має на меті надання грантів українцям для відкриття власного бізнесу, розвитку підприємницьких навичок та навчання. Цей проєкт орієнтований на підвищення активності в підприємництві та сприяння створенню нових робочих місць.

Задіяне міністерство в реалізації ініціативи ЄС "Ukraine Facility".

За участі Мінекономіки створено електронну платформу Advantage Ukraine для залучення в українську економіку іноземних інвесторів.

Також перший віце-прем'єр Юлія Свириденко координувала напрямок гуманітарного розмінування та протимінної діяльності, зокрема в Міністерстві економіки створено Управління з питань гуманітарного розмінування.

Серед промотованих Міністерством економіки проєктів - Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?", ініційована першою леді Оленою Зеленською.

На католицьке Різдво Юлії Свириденко виповниться 40.

Відповідно до майнової декларації за 2024 рік, Юлія Свириденко отримала заробітну плату на урядовій посаді, що склала понад 1,2 мільйона гривень, що в середньому дорівнює приблизно 100 тисячам гривень щомісячно.

На гонорарах в Київській школі економіки Юлія Анатоліївна заробила за рік трохи більше 3,1 млн гривень.

Свириденко отримала ще 133 тисячі гривень у вигляді доходу від оренди майна від свого чоловіка, Дерлеменка Сергія Ігоровича.

Юлія Свириденко є власницею 25% частки квартири в Чернігові, яка має площу 87,5 квадратних метрів і була придбана в 2009 році. Окрім цього, вона також володіє квартирою площею 33,5 кв. м у Києві, придбаною в 2010 році, а також ще однією квартирою (74,3 кв. м) в Чернігові, яка була куплена в 2010 році. Крім того, Свириденко має земельну ділянку площею 1 496 кв. м у Чернігівській області, а також орендує квартиру (119,8 кв. м) і паркомісце (23 кв. м) в Києві.

#Бізнес #Інвестиції #Підприємництво #Європейський Союз #Товари #Президент України #Українці #Українська гривня #Інвестор #Економіка #Католицька церква #Київ #Українська мова #Сільське господарство #Чернігівська область #Кредит #Міністерство економіки (Україна) #Різдво #Державна політика #Чернігів #Київська школа економіки #Тимофій Милованов

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Супутникові фотографії виявили процес створення п'яти таємних ядерних об'єктів на території Росії | УНН
Уряд ухвалив рішення про підвищення допомоги при народженні дитини: чи призведе це до зростання кількості українців?
Професійна освіта, що відповідає вимогам роботодавців: які зміни принесе реформа в цій сфері?
Теги