Комплексний відпочинок та збалансоване харчування.
Найчастіше люди нехтують базовим джерелом відновлення енергії - повноцінним сном. Щоб бути ефективним, треба спати 7-8 годин на добу. Якщо ви спите менше, у вас буде спостерігатись дефіцит сну та з'являться проблеми з концентрацією.
Відіспатись на вихідних після важкого робочого тижня не вийде. Аби повністю відновитись, Американська академія сну радить чотири ночі підряд спати по 7-8 годин. І це дійсно працює.
"Ще одне суттєве джерело енергії - це харчування. Я звикла прокидатися рано вранці. Готую легкий сніданок, щоб уникнути відчуття тяжкості в шлунку. Протягом останніх п'яти років, замість звичайної ранкової кави, я насолоджуюсь аодзіро - японським зеленим соком, багатим на корисні речовини. Один день на тиждень я повністю утримуюсь від їжі. У "день голоду" намагаюсь не планувати важливих справ і проводжу його у спокійному режимі", - ділиться Юлія Кичила.
Правильно налаштуватись на робочий день також допомагає зарядка - зробити вакуум та планку, а потім прийняти контрастний душ.
"Це дозволяє мені покинути дім з енергією та відчуттям сили," - розповідає бізнес-леді.
"Я дотримуюсь важливого принципу: завжди пам'ятати про себе. Щоб зберегти свої сили і уникнути емоційного виснаження, я вирішила: спочатку я, а вже потім все інше. Той, хто вважає це егоїзмом, глибоко помиляється", - підкреслює засновниця дитячих садків.
Кожен психолог підтвердить: щоб мати можливість підтримувати інших, спершу потрібно дбати про власне благополуччя. Саме тому в розкладі важливо виділити час для самопіклування та фізичної активності — ці аспекти є так само важливими, як управління бізнесом і турбота про сім'ю.
Юлія Кичила (фото: instagram.com/yuliana_sergeevna)
"Розкажу про ще одне правило, яке дозволяє мені бути ефективною. Я завжди чітко дотримуюсь часових рамок, які відведені на виконання конкретної справи. Якщо ділова зустріч має тривати півтори години, а людина запізнилась на 20 хвилин - зустріч буде коротшою на 20 хвилин. Поважайте себе і свій час. Недотримання графіку - це стрес, втома та поганий настрій. І це точно не піде на користь вам та вашій роботі", - радить Юлія.
Для того щоб знизити ймовірність вигорання, важливо робити паузи. Відпочинок сприяє збереженню енергії та ясності розуму, а також дозволяє вам відновити сили.
"Я добре навчилася відстежувати ознаки втоми та емоційного вигорання. Коли розумію, що від роботи вже сіпається око, просто ставлю все на паузу та їду відновлювати свій енергетичний ресурс. Для цього мені потрібно кілька днів, а в ідеалі - кілька тижнів. Для відпочинку обираю місця, де мене ніхто не потурбує. Лише у тиші можу почути себе, щось переосмислити та зрозуміти", - ділиться бізнес-леді.
Вона зазначає, що в такі моменти виникає безліч ідей та прозрінь, які згодом ефективно реалізує у своїй справі. Без сумніву, для того щоб бізнес залишався на плаву, важливо навчитися передавати частину своїх обов'язків колегам або асистентам.
Важливо навчитись розуміти, чого саме потребує ваше ментальне чи фізичне тіло. Я опанувала цю науку, тому з легкістю можу визначити, чого хочу саме сьогодні. Це і є той самий баланс у житті, який не дає вигоріти.
Коли ви абсолютно впевнені у своїх бажаннях, ви зможете знайти необхідні засоби для їх реалізації. Важливо також навчитися відмовляти, коли хтось просить вас займатися справами, які вам не до душі.
Не беріть на себе зайвих обов'язків, якщо це негативно позначиться на вашому самопочутті. Відмова від зайвих справ - це інвестиція у свій час та збереження енергетичного ресурсу.
Те ж стосується і відпочинку. Якщо у вас є вибір: в тиші почитати книгу, або сходити з друзями на концерт чи прогулянку - обирайте те, чого вам хочеться насправді.
Визначте свої основні цінності і навчіться ввічливо, але наполегливо відмовляти. Уникайте виправдань. Незабаром ви помітите, як ваше життя стало більш комфортним.
Юлія Кичила (фото: instagram.com/yuliana_sergeevna)
"Я намагаюся щодня здобувати нові знання, аби підвищити свою ефективність у роботі. Часто пробую різні методи відновлення енергії. Нещодавно почала грати у великий теніс і зрозуміла, що цей спорт допомагає зняти стрес та відмінно відновлює втомлену нервову систему. Мене вразило, що регулярні заняття на корті сприяють відновленню нейронних зв'язків у мозку, що значно пришвидшує утворення нових нервових клітин", - ділиться Юлія.
Крім того, гра в теніс сприяє поліпшенню координації, зосередженості, пам'яті та розвитку стратегічних навичок. Це справжній подарунок для підприємців! Ваш улюблений вид спорту, такий як футбол, баскетбол або плавання, також може бути чудовим джерелом відновлення енергії.
Щоб скинути зайву напругу, я іноді займаюсь боксом або роблю фізичні вправи у спортзалі. Коли відчуваю, що мені треба наповнитись енергією - йду на танці, співи або йогу.
Медитація та дихальні вправи чудово прочищають мозок та допомагають знайти правильні рішення для бізнесу. Обов'язково знаходьте час для захоплень та хобі.
Використовуйте все, що приносить позитив у житті, адже підтримка високої ефективності - це не лише про продуктивність на роботі, а й про довготривале збереження фізичного та емоційного здоров'я.
#Бізнес #Японія #Спати. #Енергія #Втома (фізіологія) #Егоїзм #Дозвілля #Вакуум #Голод #Шлунок #Дефіцит #Дитячий садок #Психолог. #Сік. #Кава #Їжа #Теніс #Мозок #Плавання (розмежування) #Вправа #Хобі