Каліфорнія має намір подати судовий позов проти Трампа через запроваджені мита на імпорт, які вважаються незаконними. | УНН

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом подає позов до суду на Дональда Трампа. Мита призвели до збитків у мільярди доларів та є незаконними, тому оскаржуватимуть можливість Трампа вводити мита без Конгресу.

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом заявив, що його штат подасть до суду позов з оскарженням повноважень президента Дональда Трампа. Посадовець пояснив це тим, що надвеликі мита, які запровадив лідер США, не тільки завдали шкоду штату, але й є незаконними. Про це повідомляє УНН із посиланням на NewsWeek.

Згідно з інформацією, опублікованою в ЗМІ, Ньюсом зазначає, що політика тарифів Трампа спричинила мільярдні втрати для Каліфорнії, яка є найбільшою економікою серед усіх штатів Америки.

У статті зазначено, що в позові буде йтися про те, що застосування Трампом Закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження (IEEPA) для введення мит на Мексику, Канаду, Китай та 10% базових мит на всі імпортовані товари є неправомірним.

Закон надає президентові право лише призупиняти та забороняти фінансові операції у випадку виникнення зовнішніх загроз.

У позові, поданому Ньюсомом разом із генеральним прокурором Каліфорнії Робом Бонтою, буде оскаржено право Трампа накладати мита на основі IEEPA без необхідного затвердження Конгресу.

"Незаконні мита президента Трампа сіють хаос у каліфорнійських сім'ях, підприємствах та нашій економіці -- підвищують ціни та загрожують робочим місцям", - йдеться у заяві Ньюсома.

"Хаотичне та безсистемне впровадження президентом мит викликає не тільки глибоке занепокоєння, воно є незаконним. Будучи п'ятою за величиною економікою у світі, Каліфорнія розуміє, що глобальна торгова політика -- це не просто гра", - заявив генеральний прокурор Каліфорнії Роб Бонта.

У позовній заяві буде зазначено, що в США не існує надзвичайного стану, який Трамп проголосив через загрозу мігрантів та нелегально ввезених наркотиків.

Позов буде подано до окружного суду США Північного округу Каліфорнії, повідомили в офісі Newsom, - зазначає видання.

Каліфорнія є найбільшим імпортером і другим за величиною експортером серед штатів з обсягом двосторонньої торгівлі понад 675 млрд доларів. З введенням нових мит, порти, малий бізнес і сільськогосподарський сектор штату дуже постраждають.

Цього місяця губернатор Ньюсом оголосив про намір свого штату зміцнити "стратегічні" зв'язки з країнами, які ввели мита на товари з США, закликаючи їх звільнити продукцію, що виготовляється в Каліфорнії, від таких зборів.

Дональд Трамп оголосив про тимчасове зупинення введення мит на період у 90 днів. Він зазначив, що це рішення обумовлене побоюваннями людей, тому важливо проявити певну гнучкість.

Лідер США додав, що спостерігав за ринком облігацій і останні кілька днів "усе виглядало досить похмуро".

#Бізнес #Китай (регіон) #Порт #Дональд Трамп #Повноваження #Експорт #Економіка #Прокурор. #Мексика #Каліфорнія #Імпорт #Облігація (фінанси) #Наркотики #Канада #Мито (податок) #Мігрант #Політика #Конгрес Сполучених Штатів Америки #Надзвичайний стан #Newsweek #Губернатор Каліфорнії

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Інноваційні виклики та нестабільність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістичних процесах.
Що таке гарантії безпеки та чому їх відсутність в угоді про мінерали є проблемою: коментар експерта Михайла Гончара.
Чистота, простота і по-українськи: як компанія "Українські Хімічні Технології" трансформує ринок побутової хімії в Україні.
Теги