Прогнозовані сценарії еволюції ситуації на фронті та їхній вплив на економічну ситуацію в Україні в контексті взаємодії з Міжнародним валютним фондом.
Україна ризикує зіштовхнутись із чималим дефіцитом фінансування та падінням ВВП, якщо війна продовжиться до 2026 року. У МВФ розглядають два варіанти розвитку подій у сфері економіки через агресію рф.
Основний прогноз свідчить про те, що конфлікт триватиме до середини наступного року.
У 2025 році прогнозується зростання валового внутрішнього продукту в межах 2,5-3,5%. Середній рівень інфляції досягне 10,3%, що на 1,3 процентних пункти перевищує попередні прогнози. Міжнародні резерви можуть скласти 43,3 мільярда доларів. Вплив економічних наслідків зимового енергетичного дефіциту, ймовірно, буде менш значним завдяки інвестиціям у генерацію з боку бізнесу, імпорту електроенергії з Європи та відновленню інфраструктури.
Відповідно до негативного сценарію війна триватиме до середини 2026 року. І тоді ВВП у наступному році скоротиться на 2,5%, а інфляція зросте до 11%. Міжнародні резерви сягатимуть 41,1 млрд доларів.
У разі такого розвитку подій нашу країну очікує тривала і суттєва економічна рецесія, а дефіцит зовнішніх фінансів може зрости до 177,2 мільярдів доларів, тоді як в базовому сценарії ця цифра становить 148 мільярдів.
У МВФ заявили, що ризики для обох прогнозів залишаються надзвичайно високими через невизначеність війни, міжнародну підтримку та хід реформ.
Раніше ми повідомляли, що Зеленський закликає до згуртованості між Європейським Союзом та Сполученими Штатами для протидії путінським агресивним діям.
#Бізнес #Інвестиції #Європейський Союз #Європа #Дефіцит #Економіка #Електрична енергія #Інфляція #Інфраструктура #Валовий внутрішній продукт #Міжнародний валютний фонд #Імпорт