З моменту впровадження програми "Власна справа" держава вклала 5,4 млрд грн у розвиток малих і середніх підприємств через грантові підтримки. З цих коштів грантери вже повернули 85%, сплативши 4,6 млрд грн податку.
Цю інформацію озвучила Тетяна Бережна, заступниця міністра економіки України.
За її словами, з початку цього року переможцями стали 10,6 тис. українців, які отримають 2,6 млрд грн, а за підсумками 24 хвилі ще 461 українець отримає гранти на старт або розвиток бізнесу на 114 млн грн.
"За два з половиною роки дії програми її переможцями стали понад 22 тис. підприємців, у бізнес яких держава інвестувала 5,4 млрд грн. 85% цих коштів грантери вже повернули, сплативши 4,6 млрд грн податків та зборів до бюджету. Завдяки підтримці держави українці відкрили тисячі нових підприємств, масштабують бізнес, збільшують обсяги виробництва, виходять на нові ринки. Окрім того, вони створять понад 42 тис. робочих місць в різних галузях", - сказала Бережна.
Серед отримувачів мікрогрантів 24 хвилі 57% жінок, 33% чоловіків та 10% юридичних осіб. Понад 70% із них мають вищу освіту.
Найбільше грантоотримувачів із Львівської (47), Харківської (47), Івано-Франківської (39), Київської (33), Вінницької (28) областей та міста Києва (28).
Більшість отримувачів грантів мають намір використати кошти мікрогранту для закупівлі устаткування, яке необхідне для функціонування їхнього бізнесу.
Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 24 хвилі, є:
Про програму
Нагадуємо, що в рамках грантової програми "Власна справа" українці мають можливість отримати мікрогранти в діапазоні від 50 тисяч до 250 тисяч гривень. Цей мікрогрант доступний як для вже працюючих підприємців, так і для тих, хто не має попереднього досвіду в бізнесі.
Щоб отримати грант, що перевищує 75 тисяч гривень, необхідно забезпечити створення 1-2 нових робочих місць, що залежить від суми наданих коштів.
Українці віком до 25 років можуть отримати грант розміром до 150 тис. грн із зобов'язанням зареєструватись як ФОП, вимога створити робочі місця для них не обов'язкова.
Кошти гранту можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення.
Заявки на отримання гранту подаються через портал "Дія" разом із бізнес-планом. Адмініструє програму Державна служба зайнятості.
#Бізнес #Підприємництво #Українці #Податок #Держава (політичний устрій) #Київ #Бюджет #Юридична особа #Вища освіта #Економіка України