
В останні дні, попри постійні обстріли з боку противника, все більше з'являється обговорень про ймовірне укладення перемир'я до 9 травня або саме в цей день.
Цю інформацію озвучив, зокрема, міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
Крім того, як відомо, до Москви прибув спецпосланець президента США Стів Віткофф, який має зустрітися з Путіним. За даними Axios, яке посилається на ознайомлене з поїздкою джерело, якщо перемир'я у війні РФ проти України не буде досягнуто до кінця місяця, президент США Дональд Трамп може ініціювати нові санкції проти Росії.
Деякі українські аналітики вважають, що у травні конфлікт між Росією та Україною може помітно сповільнитися. Таку точку зору висловив у коментарі для ТСН.ua Іван Ступак, екс-співробітник Служби безпеки України та військовий експерт.
Ступак каже, що не виключається те, що у травні для України можуть статись неочікувані та гарні події. За його словами, це пов'язано зі складним ланцюгом газових угод про постачання російського газу до Європи, наслідком яких все ж таки може стати завершення принаймі гарячої фази війни в районі 9 травня.
На його думку, на це вказують багато параметрів.
"З німецького боку я дізнався, що в травні вони прогнозують важливі події," – зазначає Іван Ступак, посилаючись на свої розмови з німецькими представниками.
Вона пояснює: "Суд в швейцарському кантоні Цуг встановив 9 травня як крайній термін для компанії, що управляє газовими потоками, щоб вирішити свої фінансові зобов'язання. Якщо цього не станеться, 10 травня вона може бути визнана банкрутом. Існує чимало припущень, що американські бізнесмени зараз активно займаються питанням про можливість придбання цієї компанії і покриття її боргів".
Ступак зазначає наступне: "Ситуація така: якщо компанія оголосить про банкрутство 10 травня, то угода щодо газу не відбудеться. Якщо ж компанія зможе уникнути банкрутства, це означатиме, що американці беруть участь у процесі. На мою думку, німецькі політики в загальних рисах погоджуються, що американці можуть набути права на цей газопровід. Німці готові дати зелене світло для придбання газогону американцями, а далі можуть виникнути інші механізми постачання російського газу в Європу, зокрема до Німеччини. Проте все це залежить від ситуації в Україні. Німці вважають, що якщо американці хочуть торгувати з Росією, то їм слід спершу зупинити війну. Коли конфлікт закінчиться, газ знову потече до Європи, і європейці зможуть його купувати. Якщо ж війна триватиме, німці не дадуть свого схвалення. Росія, без сумніву, зазнає значних втрат".
Ступак зауважує: "В російському Фонді національного добробуту станом на початок квітня залишилось 38 мільярдів доларів, а в найкращі часи, за даними фахівців, було півтрильйони".
Резюмуючи, експерт каже: "Якщо компанія-власник буде визнана банкрутом, то угоди не буде. Якщо банкрутом не визнається, то це означає, що газова домовленість буде працювати. Тобто, якщо газогони викупають, то війна має шанси на закінчення".
#Бізнес #Президент (державна посада) #Володимир Путін #Дональд Трамп #Росія #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Європа #Москва #Німеччина #Природний газ #Війна на Донбасі #Росіяни #Банкрутство #Служба безпеки України #Естонія #Швейцарія #Американці #Міністр оборони #Газ #Німці #Трубопровідний транспорт #Ступак Іван Іванович