Вихід на естонський ринок надасть українським експортерам можливість просувати свої товари в країни Північної Європи, - зазначив посол.

Про це заявив посол України в Естонії Максим Кононенко на онлайн-брифінгу українських послів у країнах Балтії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Дипломат підкреслив, що Україна і Естонія володіють великим, але поки що не реалізованим потенціалом у своїх торговельних відносинах. Він також зазначив, що частка українських товарів в загальному імпорті Естонії не перевищує 1%.

"На нашу думку, це означає, що є великий простір для зростання... Українські експортери, на наш погляд, мають усі шанси витіснити частину конкурентів за рахунок географічної близькості, конкурентних цін і високої якості", - сказав Кононенко.

Він додав, що українські компанії, заходячи на естонський ринок, отримують доступ до бізнес-мереж нордичного регіону.

Естонія має глибокі економічні зв'язки з Фінляндією та Швецією. Багато естонських фірм співпрацюють з партнерами або інвесторами зі Скандинавських країн. Для українських експортерів існує можливість виходу на ці ринки через Естонію. Це означає, що спочатку слід зарекомендувати себе в Естонії, а потім, використовуючи естонських партнерів чи дистриб'юторів, можна отримати доступ до фінських та шведських торгових мереж, - зазначив посол України.

На думку експерта, поетапний підхід має свої переваги, оскільки перед виходом на великі та складні ринки північних країн є можливість "потренуватися на тестовому майданчику в Естонії". Це дозволяє відпрацювати стратегію продажів і логістичні процеси, а потім поширити досягнуті успіхи на північ.

Кононенко зазначив, що для українського експорту в Естонію існує великий потенціал у таких галузях, як сільське господарство та харчова промисловість. До перспективних товарів належать зернові, олійні культури, борошно, мед, горіхи, консервовані продукти, фрукти, солодощі, снекова продукція, овочі та ягоди. Крім того, вітчизняні виробники можуть запропонувати товари легкої промисловості, такі як текстиль, одяг, взуття і різноманітні споживчі вироби, меблі, продукцію хімічної промисловості, добрива, фармацевтичні засоби, а також послуги у сфері інформаційних технологій та цифрових рішень.

Дипломат також окремо відзначив потенціал військово-промислового напряму потенційної співпраці між країнами.

Посол України підкреслив ключові переваги для українських підприємств, які прагнуть вийти на ринок Естонії. Серед них - стратегічне географічне розташування, ефект "шлюзу", що дозволяє одночасно виходити на декілька ринків, відкритість естонського ринку з мінімальними торговельними перешкодами, сприятливе середовище для ведення бізнесу, а також розвинені цифрові інфраструктури. Крім того, він зазначив високий рівень політичної підтримки України в цьому процесі.

Як повідомляв Укрінформ, Сили оборони Естонії планують створити військову базу у місті Нарва, що за кілька кілометрів від кордону із Росією.

#Росія #Україна #Товари #Укрінформ #Економіка #Логістика #Зерно #Фінляндія #Естонія #Імпорт #Країни Балтії #Скандинавія #Дипломат #Конкуренція (економіка) #Швеція #Взуття #Любий. #Меблі #Добрива #Хімічна промисловість #Торгівля #Легка промисловість #Олія #Борошно #Текстиль #Ягода (ботаніка) #Італійська федерація музичної індустрії #Нарва

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Протягом найближчих 24 годин Україна та США підпишуть угоду щодо надр, повідомляє уряд.
Дочка Роберта Де Ніро поділилася своїм досвідом щодо трансгендерного переходу.
Економіка Сполучених Штатів пережила спад вперше з 2022 року, згідно з інформацією Bloomberg.
Теги