Відчули енергію. Фінансові установи значно збільшили обсяги кредитування малих та середніх підприємств.

У сфері українського банківського сектору спостерігається позитивна динаміка: чистий обсяг гривневих кредитів для бізнесу демонструє зростання протягом останніх півтора років.

Протягом 2024 року обсяги кредитування бізнесу збільшились на 20,6%. Зокрема, чисті кредити в гривні для малого та середнього підприємництва зросли на 22,1% у річному вимірі. В результаті, їхня частка в загальному портфелі гривневих кредитів для бізнесу досягла 60,2%. Цю інформацію озвучив голова Національного банку Андрій Пишний у своїй публікації на Facebook.

"Одночасно зменшується доля кредитів в рамках програми Доступні кредити 5-7-9%: за рік вона становить 33,7% у чистому гривневому портфелі підприємств," -- підкреслив він.

Пишний також зазначив, що частка кредитів в гривні зі строком погашення більше трьох років збільшилася до 25,2%. Протягом року обсяг таких кредитів виріс на 58%.

"Отже, можна зазначити, що спостерігається новий тренд, пов'язаний із зростанням інвестиційного попиту з боку підприємств," - підкреслив голова НБУ.

Також протягом року обсяг чистих кредитів у гривні, виданих населенню, збільшився на 39,9%.

"В цілому, ситуація з якістю кредитного портфеля покращується, а конкуренція між банками за надійних клієнтів стає все більш помітною, що, у свою чергу, стимулює підвищення якості банківських продуктів", -- підкреслив Пишний.

Він додав, що за рік зросли і гривневі кошти, які бізнес зберігає у банках -- на 19%.

#Бізнес #Facebook #Національний банк України #Банк #Попит #Кредит #Позика. #Конкуренція (економіка)

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"Київстар" планує придбати онлайн-платформу Tabletki.ua: подробиці угоди.
Україна зайняла четверту позицію серед 24 європейських країн за ступенем підтримки стартапів.
Розширено програму компенсацій для підприємств, що створюють робочі місця для осіб з інвалідністю.
Теги