
Топ-новин, які обурили українців 2024 року - в ексклюзиві TSN.UA.
Просто немає слів. Так можна описати реакцію українців на більшість новин 2024 року. Найбільше бракувало слів, звичайно, тоді, коли щось вчергове вчиняли рашисти. Однак були в Україні і такі події, про які від злості хотілося кричати. Топ-новин, які обурили українців 2024 року - в ексклюзиві TSN.UA.
Розглянемо, що зазвичай викликало найбільший резонанс у соціальних мережах і здобувало найбільшу популярність. Це, зокрема, "лагідна мобілізація" на території України. Наприклад, в Закарпатті представники ТЦК у балаклавах затримали чоловіка і силоміць помістили його в мікроавтобус. Це відео з'явилося в соцмережах 12 вересня.
Проте, коли ситуація набула розголосу, у Закарпатському ОТЦК та СП пояснили, що цей чоловік прийшов до Мукачівського РТЦК та вдарив чергового скляною пляшкою по голові. З місця події він втік, але його наздогнали. Нападника було передано поліції. Військовослужбовця госпіталізовано до лікарні, де йому надали необхідну медичну допомогу.
У Кременчуці військові комісари також не залишалися осторонь і затримували чоловіків просто під відкритим небом. В ході операцій використовувалися сила і наручники. Місцеві мешканці вимагали роз’яснень і просили представників ТЦК надати документи.
Інцидент закінчився прибуттям бригади швидкої допомоги. Проте залишається незрозумілим, чи потрібна була медична допомога чоловіку, якого намагалися затримати військові комісари, або ж його таким чином направили на проходження військової лікарської комісії.
Також в Інтернеті з'явилося відео, на якому зафіксовано силову мобілізацію в Білій Церкві, що на Київщині. На записі видно, як правоохоронці разом з військовим комісаром затримують чоловіка, який лежить на землі, і надягають на нього наручники. Зі слів жінок, які були свідками події, поліція стверджувала, що затриманий перебував у розшуку через ненадання актуальних облікових даних.
У Дніпрі також відбувалися відеозаписи, де процес мобілізації громадян під відкритим небом супроводжувався образами та фізичними сутичками.
Словом, на цю тему приводів для обурення було багато.
Але неабиякий резонанс серед українців викликала новина про жінку, яка називає себе "Богородицею" та начебто здатна допомогти одужати тяжкохворим людям. Цю історію опублікувала комунікаційниця Надія Потоцька. Вона написала про дівчину -- Анну Луцюк, яка звернулася до неї за допомогою. Просила гроші, щоб дати жінці, яка нібито: "енергетично підтримує" її коханого, який у комі -- у лікарні за кордоном.
Ба більше, за словами Потоцької, ця малознайома дівчина просила про грошову допомогу в понад 25 її знайомих.
Історія швидко стала предметом обговорення. У коментарях під публікацією користувачі діляться інформацією про те, що у Фесун є чимало "клієнтів". Деякі з них навіть не здогадувалися, що пожертвування на лікування йдуть саме до цієї "цілительки".
Отже, відома "цілителька" вперше висловилася щодо чуток, які поширювалися про неї в Інтернеті. Ганна Фесун провела трансляцію на своїй Facebook-сторінці, де фактично визнала, що отримує оплату за свої "послуги". Вона також знову підкреслила, що вважає себе "Богородицею" і наділеною божественною силою.
Проте всього через кілька годин у соціальних мережах, зокрема на Facebook, з'явився допис, що викрив аферу цілительки. Журналіст Богдан Логвиненко повідомив, що військового на ім’я Дірк, для порятунку якого одна з "клієнток" Фесун збирала гроші, найімовірніше, не існує. Цю вигадану історію з чоловіком Анною Луцюк вигадала сама "цілителька".
Отже, існують всі підстави вважати, що Фесун могла надіслати чоловіка для посилення свого впливу на "клієнтку". Водночас, вона сама протягом щонайменше трьох років успішно працювала над своїми навичками "цілительки". Після поїздки до Німеччини Анна Луцюк повернулася в Україну, а на сторінці чоловіка почала з'являтися інформація від особи, яка представилася донькою Дірка на ім'я Лілі. Незабаром лікарі, як стверджували, ввели його в кому для підтримки життєвих функцій. При цьому ні лікарня, ні сам Дірк не були доступні для інших. У цей час жінка отримувала інформацію про стан Дірка від особи, яка нібито вела його особисту сторінку на Фейсбуці.
Ганна Олександрівна Фесун, відома як "цілителька", має 39 років і походить із містечка Золотоноша, що в Черкаській області. Вона розлучена і виховує дочку. Спільно зі своїм братом Дмитром Ганна відкрила популярне кафе в Подолі, Київ, яке стало місцем зустрічей для багатьох людей, що збиралися там, щоб співати пісні. Ганна мала пристрасть до народної музики і займалася зйомками документальних фільмів. Проте незабаром кафе закрилося, а власники приміщення подали до суду на Ганну, вимагаючи погасити борги за оренду та комунальні послуги.
У матеріалах справи зазначено, що договір оренди розірвали влітку 2020 року. А цьогоріч суд наказав Фесун виплатити понад 130 тисяч гривень протягом трьох років. А ще з неї стягнули 14 тисяч за правничу допомогу. Крім того, 2021 року через суд з Фесун хотів стягнути борги "ПриватБанк". Вона брала кредити, які не повернула -- приблизно 105 тисяч гривень. Зараз же Ганна Фесун активно веде свої сторінки -- публікує фото, проводить прямі ефіри, спілкується з підписниками. І називає себе "пречистою".
В коментарі для ТСН.ua представники Національної поліції України зазначили, що їм відома ситуація з так званою "Богородицею". Проте, як повідомили правоохоронці, до них ніхто з громадян не звертався з цього питання.
Далі - ще одна історія пов'язана з грошима. Цього разу справа стосується знищеної рашистами дитячої лікарні, а тому обурення не вщухало довго. Спочатку згадаймо, як це було. 8 липня рашисти знову показали себе у всій красі й масовано обстріляли Київ кількома групами ракет. Перші вибухи кияни почули трохи за десяту. Тоді росіяни цілеспрямовано били по дітях, заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Рашисти поцілили просто по приміщенню дитячого "Охматдиту" - найбільшій дитячій лікарні, куди лікуватися їде малеча з усієї країни та навіть світу!
Після жорстокого акту агресії з боку російських військових, українці об'єдналися, як ніколи раніше. У день, коли ракета окупантів вдарила по дитячій лікарні, небайдужі громадяни разом із рятувальниками розпочали роботу над розбиранням завалів та збором коштів для відновлення. В результаті, на відновлення лікарні "Охматдит" було зібрано понад 1 мільярд гривень! Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко під час пресконференції.
Для нас має значення одна ключова цифра — 378 мільйонів гривень, зібраних на благодійний фонд лікарні. 16 серпня Володимир Жовнір, який на той час обіймав посаду директора лікарні, висловився, що "Благодійний фонд 'Охматдит - здорове дитинство', що отримував пожертви для відновлення лікарні, не має наміру перераховувати зібрані кошти на офіційні рахунки 'Охматдиту'." Він підкреслив, що лікарня розглядає можливість припинення співпраці з благодійним фондом через їхні сумнівні дії, які можуть бути розцінені як недобросовісні або навіть шахрайські.
Жовнір зазначив, що після атаки реквізити фонду стали доступними на соціальних мережах лікарні та її працівників, а також у засобах масової інформації і на вебсайтах різних державних установ та громадських організацій. У всіх матеріалах і кореспонденції лікарні зі спонсорами, починаючи з 8 липня, були вказані реквізити фонду, оскільки раніше існувала стабільна і продуктивна взаємодія.
Вже 17 серпня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що Жовніра - відсторонено. Тоді ж за справу взялась національна поліція, а новим виконувачем обов'язків директора лікарні став Олександр Урін. Він очолював відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій дитячої лікарні.
Тоді ж з'явилася заява засновника благодійного фонду Євгена Вембера, який пояснив, чому ж гроші не надійшли лікарні.
"Віримо, що вдасться знайти правові механізми, аби якомога швидше зібрані українцями та бізнесом кошти виконали єдину задекларовану ціль - відновлення лікарні Охматдит. Власне, на необхідності цього правового механізму, який не порушуватиме Законодавство України, ми й наголошували лікарні неодноразово. Бо, повторюся, перерахувати кошти на казначейські рахунки лікарні без дотримання належної процедури - означає грубо порушити Закон і стати фігурантом кримінальної справи", - зазначив він
Від тих подій минуло вже більше чотирьох місяців. Ось що сталося за цей період. 27 серпня команда благодійного фонду "Охматдит - здорове дитинство" провела зустріч з членами новоствореної Ради з відновлення Охматдиту. Як зазначив Вембер, під час цієї зустрічі обговорювалися способи використання коштів, які фонд зібрав для потреб лікарні.
"Після обговорення ми зупинилися на варіанті укладення договору благодійної допомоги, який передбачає переказ коштів на рахунки лікарні за визначеними умовами. Основними аспектами є чіткість і однозначність юридичних формулювань, прозорість у використанні фінансів та контроль за витратами", - зазначив він.
13 вересня вийшов новий пост від Євгена Вембера: "У своїй попередній публікації я розкрив деталі створення проєкту договору Благодійної допомоги, який слугуватиме механізмом для перерахунку коштів, необхідних для відновлення лікарні. Перед нашою першою зустріччю з Радою, наша команда підготувала цей проєкт і надіслала його членам Ради для ознайомлення. Під час зустрічі ми досягли згоди, що учасники Ради внесуть свої коментарі та пропозиції до проєкту."
За словами представників команди, вони очікували отримати коментарі та корективи від Ради відновлення. Проте, замість цього, їм передали не просто оновлений документ, а виявилося, що їхні пропозиції не були враховані. Більше того, у проєкті договору, надісланому Радою, містилися пункти, які фонд не міг прийняти. Важливо зазначити, що документ команда отримала в середу, а вже на четвер було призначено зустріч для його підписання, що залишило їм недостатньо часу для обговорення проекту і поставило їх у незручну ситуацію. Однак, частина команди змогла взяти участь у зустрічі. Під час обговорення стало зрозуміло, що навіть члени ради не були повністю ознайомлені з проектом договору, тому він не був затверджений. Тож виникла необхідність виробити подальший план дій.
Після проведення консультацій, Рада та Фонд встановили новий механізм використання зібраних коштів від компаній та небайдужих українців, які надходять на рахунки Фонду. Це, насамперед, стосується організації нового тендеру на відновлення лікарні в системі Prozorro, відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я. Рада з відновлення Охматдит вже взяла на себе відповідальність за цю організацію, і робота в цьому напрямку вже розпочата. Як тільки буде обрано переможця тендеру, Фонд зможе оплатити його послуги з відновлення Охматдиту. Тим часом Фонд запропонував трьохстороннє співробітництво між Фондом, лікарнею та виконавцем. Лікарня формулює свої критичні потреби для виконавця, а Фонд здійснює оплату за ці послуги, - підкреслив він.
Крім того, за словами Вембера, раніше фонд надіслав запити компаніям-жертводавцям, чи може він перерахувати кошти на казначейські рахунки лікарні без цільового призначення, як від них того вимагали у МОЗ. У відповідь, благодійники заперечили та деякі з них просили перерахувати їхні пожертви назад на їхні рахунки - до моменту, поки не визначиться ситуація з цільовим призначенням для коштів. Таким чином, "Укрнафті" та Первинній Профспілковій організації Каскаду Київських ГЕС та ГАЕС було повернуто їхні пожертви по 5 млн гривень. Решта коштів перебуває на рахунках Фонду - усе до копійки. Останній допис щодо коштів на Охматдит опублікований на сторінці Євгена Вембера 28 жовтня. У ньому чоловік вказує, що зібрані на відновлення лікарні Охматдит кошти перебувають на рахунках Фонду недоторканими.
#Документ #Мобілізація #Українці #Поділ #Київщина #Facebook #Військовослужбовці #Українська гривня #Біла Церква #Німеччина #Київ #Ракета. #Росіяни #Дніпро #Поліція. #Національна поліція України #Соціальна мережа #Лікарня #Міністерство охорони здоров'я (Україна) #Кав'ярня #Благодійна організація #Кредит #ПриватБанк #Підкарпатська Русь #Черкаська область #Охматдит #Будинок Потоцьких #Пресвята Богородиця #Документальний фільм #Кременчук #Золотоноша