
Верховна Рада підтримала на початковому етапі законопроєкт №13200, що стосується наставництва.
Про це повідомила заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк, яка є співавторкою законопроєкту. За її словами, до цього наставництво в українському законодавстві було дозволено тільки для дітей-сиріт і тих, хто офіційно позбавлений батьківського піклування.
"Але дітей, які нині потребують наставника, набагато більше. Це діти, які втратили тата чи маму на війні. Це ті, хто повернувся з депортації. Це випускники інтернатів, молоді самотні мами. Вони не мають підтримки. Не мають дорослого поряд, який підкаже, вислухає, скаже: "Я поруч. У тебе все вийде", -- наголосила Олена Кондратюк.
Віцеспікерка підкреслила: у Європі давно роблять ставку на живі людські стосунки, а не інтернати. Водночас американські дослідження показують: діти з наставником рідше вживають алкоголь і наркотики, частіше здобувають освіту, беруть участь у волонтерстві, стають лідерами.
"Наставництво — це не привілей, а необхідність. Цей законопроєкт відкриває нашим дітям можливості для кращого життя та самовираження. Він чітко окреслює, хто може стати наставником і кому це буде корисно. Також запроваджуються дві форми наставництва: індивідуальна, де один наставник підтримує конкретну дитину, та корпоративна, де компанії або організації виконують цю роль," — зазначила віцеспікерка Олена Кондратюк.
Вона вважає, що це створює значні перспективи для активізації бізнесу, підтримки громадських проектів та залучення небайдужих громадян до допомоги дітям.
Заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк повідомила, що законопроєкт буде підготовлений до другого читання. Вона висловила подяку команді авторів законопроєкту "Про наставництво" та всім народним депутатам, які підтримали цю важливу ініціативу під час засідання.
#Бізнес #Європа #Народний депутат України #Верховна Рада #Закон України #Наркотики #Проєкт закону #Голова Верховної Ради #Депортація #Право ініціативи (законодавче) #Олена Кондратюк