Як компанія Dovgiy Family Office об'єднала управління активами та відновлення київських старожитностей та культури і чому їй вдалося досягнути успіхів у бізнесі, займаючись соціально відповідальними проєктами.
Управління власними активами, а також активами інших родин -- ось на чому спеціалізується компанія Dovgiy Family Office. Також до сфери її бізнес-компетенцій належать інвестиції в нерухомість, ревіталізація старих будівель, розвиток бутикових проєктів і створення кластерів альтернативної нерухомості -- медичної, логістичної та сучасних колівінгів.
Але Dovgiy Family Office -- це не лише про бізнес. У фокусі соціальної відповідальності компанії, окрім допомоги фронту та ветеранам, -- підтримка культурних проєктів, що об'єднують як матеріальну, так і нематеріальну спадщину України.
Зокрема, Dovgiy Family Office вжила заходів для захисту київських пам'ятників, встановивши спеціальні екрани, щоб запобігти їх пошкодженню під час обстрілів. Організація також надає підтримку заповіднику Софія Київська, ініціювала створення Платформи збереження культурної спадщини та активно підтримує освітню платформу УКультура. І це лише частина їхніх зусиль.
Один із ключових аспектів діяльності Dovgiy Family Office полягає в ревіталізації. Компанія має на меті формувати нову бізнес-культуру, підкреслюючи важливість уважного ставлення до київської спадщини та водночас генеруючи додаткову цінність для історичних об'єктів.
Компанія особливо гордиться одним із своїх нещодавніх інвестиційних проєктів — відновленням історичного будинку купця Новікова, розташованого на Верхньому Валі, 28/12 у Києві. Цю архітектурну перлину, споруджену в 1893 році під керівництвом архітектора Миколи Казанського, Dovgiy Family Office трансформувала у сучасний бізнес-центр. Серед нових орендарів можна знайти такі компанії, як Regus Podil Heritage, Rozetka та інші. Під час реставрації особливу увагу приділили відновленню автентичного зовнішнього вигляду, зокрема унікального мідного даху, що втілює атмосферу Києва XIX століття.
"Відповідальні та професійні інвестиції в об'єкти культурної спадщини створюють для власників не лише квадратні метри, а й нематеріальну цінність та можливість передати наступним поколінням цілу історію", -- зазначає Оксана Гуляєва, керуюча партнерка Dovgiy Family Office.
Один із проєктів компанії, що ще знаходиться в стадії реалізації, вже був відзначений чотирма нагородами на The European Property Awards -- найпрестижнішому конкурсі нерухомості Європи. Проєкт отримав найвищі п'ять зірок у двох номінаціях, зокрема став лідером як Best Residential Development. Суддівська колегія, очолювана британськими лордами, номінувала його ще й на найкращий проєкт в Європі, -- результати оголосять у лютому. Сам проєкт компанія планує презентувати в публічному просторі в першій половині 2025 року.
У портфелі Dovgiy Family Office представлена не лише комерційна нерухомість — компанія взяла на себе зобов'язання власними силами реалізувати проект Скверу імені Нарбута на вулиці Рейтарській та передати його на користь громаді Києва. На даний момент проєкт перебуває на етапі розробки, і для його втілення залучено кілька професійних команд, серед яких архітектори урбаністичних просторів, відомі арбористи та ландшафтні дизайнери. Нещодавно до команди також приєднався відомий скульптор.
Dovgiy Family Office займається не лише управлінням власними активами, але також управляє нерухомістю своїх партнерів. Це дозволяє ефективно зберігати та підвищувати їх фінансові результати, а також економити час і ресурси для власників.
Dovgiy Family Office здійснює комплексний аудит кожного активу, пропонуючи, за потреби, його реконструкцію для досягнення власниками своїх стратегічних цілей. Компанія розробляє індивідуальні оптимальні рішення на всіх етапах процесу: від визначення найкращого призначення об'єкта до підбору орендарів та управління витратами на утримання.
В управлінні нерухомістю компанія співпрацює з такими відомими партнерами-орендарями, як Сільпо, Аврора, Велика кишеня експрес, ресторани Чайка та Fish & Pussycat, Нова пошта, мережа Domino's pizza, Rozetka, Антошка, Анрі-фарм і Аптека ADD, Regus та інші.
Серед інвестицій Dovgiy Family Office в альтернативну нерухомість особливе місце займає головна клініка медичної мережі Добробут. Колишні радянські споруди на вулиці Сім'ї Ідзиковських у Києві були трансформовані в сучасний медичний комплекс, який щоденно надає допомогу та підтримує здоров'я тисяч українців.
Велика війна виявилася справжнім випробуванням для України, її історичного надбання та культурної спадщини. Щодня агресор руйнує або шкодить архітектурним пам’яткам, а його пропаганда заперечує самобутність української національної ідентичності.
"Війна не є причиною перестати думати про культуру. Навпаки, війна є причиною думати про культуру більше і думати інакше, вести її вперед усіма можливими для нас способами", -- вважає Лариса Довга, фундаторка та авторка освітньої платформи УКультура, професорка Києво-Могилянської академії.
Саме тому на IV Міжнародній конференції "Культурна спадщина: захист культурних кордонів", що організована Всеукраїнською асоціацією охорони культурної спадщини у співпраці з Dovgiy Family Office, було оголошено про перетворення заходу на Платформу збереження культурної спадщини.
Платформа працюватиме протягом всього року, організовуючи дискусії, публікації та відкриті обговорення. Її основна мета полягає в об’єднанні зусиль усіх, кого стосується ця тематика: захисників матеріальної та нематеріальної спадщини, експертів, впливових осіб, представників державних структур та бізнесу, а також міжнародних донорів і інвесторів. Головне завдання полягає в тому, щоб перетворити захист культурної спадщини з формального та примусового процесу на мотивовані дії, де синергія зусиль і творчих ідей займає центральне місце.
Керуюча партнерка Dovgiy Family Office Оксана Гуляєва переконана: "Наша глобальна місія як авторів проєкту -- зробити так, щоб збереження української культури та спадщини перестало бути полем для протиборства, а навпаки, стало темою для об'єднання. Ми вирішили поєднати захист матеріальної й нематеріальної спадщини, розуміючи виняткову цінність такого кроку, адже "саме душа робить тіло прекрасним". Тим паче що світовий досвід ЮНЕСКО підтверджує ефективність такої діяльності".
У портфоліо Dovgiy Family Office представлено ряд значущих та захоплюючих ініціатив, спрямованих на охорону культурної спадщини.
Серед запланованих заходів – реставрація Свято-Миколаївського собору, що є неповторною архітектурною пам'яткою епохи українського козацького бароко.
Цей дерев'яний храм був побудований у XVIII столітті в селі Городище Чернігівської області. Під час реставрації на одній з його стін навіть знайшли точну дату заснування -- 1763 рік. Понад п'ять років за меценатською ініціативою родини та компанії Довгих тривала робота з відновлення храму. Після завершення робіт у 2020-му його подарували Музею в Пирогові. Зараз там діє перший гарнізонний храм ЗСУ.
Окрім того, Dovgiy Family Office системно допомагає заповіднику Софія Київська.
Зокрема, йдеться про відновлення та повернення на Золоті ворота мозаїчного панно із зображенням Богородиці Нікопеї, яка захищала місто від ворогів та вітала з перемогою.
Крім того, йдеться про підтримку освітлення ще одного вражаючого "експонату" заповідника — Андріївської церкви, яка була спроектована видатним архітектором Бартоломео Растреллі у XVIII столітті.
Після реконструкції храм припинили освітлювати ввечері, адже за електроенергію потрібно було сплачувати 400 тис. грн на рік. Проте Dovgiy Family Office добровільно взяла на себе ці витрати, -- не лише щоб візуально повернути місту один з його найбільш наочних символів, а й принести радість та світло військовим і киянам, продемонструвавши в період блекаутів, наскільки це важливо -- мати світло не лише всередині, а й назовні.
Крім того, у 2022 році компанія здійснила порятунок зламаної буревієм гілки знаменитої 400-річної липи Петра Могили, яка розташована на початку Андріївського узвозу. Dovgiy Family Office запросили відомого київського художника Костянтина Скритуцького, який перетворив цю гілку на скульптуру, що символізує силу духу під час випробувань та трансформацій.
Сфера нематеріального захисту спадщини охоплює проєкт Dovgiy Family Office під назвою "Маленькі історії великого Києва", який спрямований на формування у киян та відвідувачів столиці почуття любові до міста та його історії. Ініціатива стартувала на радіо Relax і, починаючи з 2024 року, розширилася на подкасти, канал YouTube та інтерактивні екскурсії.
Незабаром розпочнеться новий сезон, який буде зосереджений, зокрема, на постатях "розстріляного Відродження".
Проект "Маленькі історії великого Києва" також запускає мистецько-театральний лекторій, де поєднання фактів і театральних елементів дозволить розкрити справжні історії меценатів, підприємців і видатних особистостей Києва XIX століття. Це стане можливістю зрозуміти, що їх надихало, а також яке значення мала українська столиця в їхній діяльності.
Dovgiy Family Office пропонує інноваційну модель, в якій бізнес-розвиток та соціальна відповідальність функціонують у гармонії. Компанія вірить, що такий підхід відкриває можливості для участі у значущих соціальних змінах. В результаті, ця стратегія сприяє розвитку культури усвідомленого інвестування, орієнтуючись на потреби майбутніх поколінь та формування важливих цінностей. Це, у свою чергу, призведе до виховання у наступних поколіннях бережливого та мудрого ставлення до капіталу і рідної країни, України.
У Dovgiy Family Office вірять, що такий підхід сприяє створенню партнерських відносин з інвесторами, міжнародними організаціями та іншими бізнесами, що дотримуються соціальної відповідальності. Головне, він формує таке майбутнє, де економічний успіх виникає внаслідок соціально усвідомлених дій. Це підтверджується досвідом компанії в благодійній сфері за останні 14 років.
#Бізнес #Інвестиції #Європа #Українці #Дизайн #Інвестор #Київ #Сполучене Королівство #Чернігівська область #Перша світова війна #Логістика #Рейтарська вулиця (Київ) #Дах #Пейзаж #Аптека (магазин) #Архітектор #Меценатство #Rosette.ua #Культурна спадщина #Софійський собор, Київ #Храм #Сільпо (торгова мережа) #Нова Пошта #Георгій Нарбут #Пам'ятник #Купець #Мідь #Києво-Могилянська академія (1659—1817) #Франческо Бартоломео Растреллі