Вона стане доступною для покупки з січня 2025 року.
У п'ятницю, 13 грудня, Національний банк України вводить в обіг нові пам'ятні монети під назвою "Цифрова держава". Вони виготовлені зі срібла у формі квадрата.
Як повідомляє прес-служба Національного банку України, кількість випущених монет становитиме до 7500 одиниць.
Національний банк України присвятив пам'ятну монету здобуткам України у сфері цифрових технологій та інновацій. Вона отримала назву "Цифрова держава".
Монета номіналом 10 гривень виготовлена з срібла 999 проби у формі квадрата. Придбати цю пам'ятну монету можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ починаючи з 9 січня 2025 року, а також через українські банки-дистриб'ютори.
"Україна демонструє, що цифрова трансформація - необхідний крок для розвитку сучасних держав. І навіть в умовах війни ми продовжуємо свій шлях до нових технологій, руйнуємо бар'єри між людьми та сервісами як державними, так і фінансовими...Разом ми реалізували багато проєктів, що зробили фінансові послуги простішими, зручнішими та інклюзивнішими. Упевнений, що попереду ще багато цікавих цифрових ініціатив та проривних ідей, що назавжди змінять парадигму взаємодії між державою, бізнесом та громадянами", -- сказав голова Національного Банку України Андрій Пишний.
На аверсі пам'ятної монети "Цифрова держава" у центрі композиції розміщено малий Державний Герб України, оточений електронною мережею.
"У цій мережі можна побачити символічне об'єднання заходу, сходу, півдня та півночі під єдиним гербом, що додатково підкреслює технологічну єдність країни. На її реверсі зображена схематична карта України, створена з цифр двійкового коду. Цей код не є випадковим - у ньому зашифрована назва UKRAINE (ліворуч вертикально), яку можна розшифрувати, простеживши шлях від кожної окремої літери до відповідної послідовності цифр", -- йдеться у повідомленні.
Ця композиція підкреслює значення технологій у прогресі держави. Дизайн монети розробив художник Андрій Сагач.
Не всі українці оцінили новий дизайн монети. Деякі вважають його "незвичайним", а інші почали висловлювати думки про "цифровий концтабір", який, на їхню думку, планують звести в нашій країні.
У більшості коментарів простежується негативне ставлення до цієї ініціативи:
Нагадуємо, що з 1 листопада Національний банк України розпочав поетапне вилучення з обігу купюр номіналом 50 та 200 гривень, випущених у 2003-2007 роках. Ці банкноти будуть замінені на новіші, які з'явилися після 2014 року.
Раніше "Телеграф" розповідав про те, що Україна активно обговорює можливе перейменування "копійок" на "шаги". Національний банк України виступив з ініціативою змінити назву розмінної монети, аргументуючи це потребою відновити національні традиції.
#Бізнес #Україна #Художник. #Дизайн #Держава (політичний устрій) #Телеграф #Національний банк України #Срібло #Пам'ятна монета #Площа #Монета. #10 гривень #Нумізматика #Український шах #200 гривень #Реверс #Герб України #Аверс і реверс #Номінальна вартість #Герб #Банкнота