Зазначається, що роботодавці потерпають від дефіциту кадрів.
Протягом минулого року номінальні доходи українців підвищилися на 22%. Брак кваліфікованих працівників змушує компанії підвищувати зарплати, що, в свою чергу, має негативні наслідки для економічної ситуації.
Експерт ринку праці Сергій Марченко в інтерв'ю "Українському радіо" зазначив, що якщо на вакансію не йдуть претенденти, то роботодавець підвищує зарплату.
"Якщо проаналізувати дані щодо заробітних плат, можна відзначити, що протягом останніх двох років вони стрімко зростають. Минулого року номінальні зарплати підвищилися на 22%. Хоча в країні спостерігаються інфляційні явища, гривня втрачає свою вартість, а ціни на продукти зростають, 22% збільшення зарплат все ж є вражаючим показником. До початку повномасштабного вторгнення середнє зростання заробітних плат становило лише 6-7% на рік. Отже, нинішнє зростання перевищує попередні показники більш ніж у три рази", - підкреслив експерт.
За його словами, з одного боку люди можуть заробити більше, але з іншого - це впливає на економіку.
"Коли підприємство не виробляє більше, але змушене платити вищі заробітні плати, це призводить до складних наслідків у середньостроковому періоді. Однозначно частина бізнесу цього не витягне. Якщо ви бачите, що закрилося кафе або інше місце, де ви звикли бувати, це означає, що вони не змогли працювати", - пояснив Марченко.
Він підкреслив, що потреба в кадрах залишається високою в усіх галузях, а компанії не лише підвищують заробітні плати, але й готові робити різноманітні поступки, такі як можливість працювати віддалено.
Згідно з інформацією, представленою на платформі для пошуку роботи Work.ua, у жовтні в Україні спостерігалося майже рекордна кількість вакансій та відгуків від кандидатів за весь рік: на ринку праці доступно понад 117 тисяч пропозицій, а зарплати зросли на 5%.
Згідно з аналізом, проведеним OLX Робота, у жовтні 2024 року певні вакансії виявилися значно складнішими для заповнення через брак кваліфікованих спеціалістів.
#Бізнес #Українська гривня #Економіка #Сміливіше. #Радіо #Ринок праці #Працевлаштування #Експерт #Work.ua #OLX