В Україні дедалі популярнішою стає віддалена робота. При цьому претенденти нерідко шукають вакансії, які не потребують особливого досвіду. І не без причин - на деяких позиціях можна заробляти таким чином близько 50 тис. грн.
Так, компанія, що займається продажем товарів для краси та здоров'я, шукає менеджера з продажів. Платити готові від 20 000 до 50 000 грн. Серед вимог - комунікативні навички та "наявність ноутбука або пк, навушників з гарнітурою та дротового інтернету".
Рекламна агенція оголошує конкурс на посаду менеджера з клієнтського обслуговування, пропонуючи зарплату в межах від 15 000 до 45 000 грн. Як вказано в оголошенні, фінальний розмір винагороди буде залежати від кількості залучених клієнтів.
Компанія, що спеціалізується на наданні послуг у сфері інформаційних технологій, готова платити від 25 000 до 85 000 грн менеджеру по роботі з клієнтами. За ці гроші потрібно буде вести переговори з клієнтами та пояснювати професійні та технічні аспекти наших послуг, проведення презентацій продуктів та послуг компанії тощо.
Заробітки українців швидко підвищуються.
Тим часом номінальні доходи українців зростають двозначними темпами. Основна причина - приріст сукупних зарплат. У жовтні цей показник збільшився на понад 20% у річному обчисленні. Втім через високу інфляцію темпи зростання реальних доходів населення знизилися.
Як пояснили в Нацбанку, підвищувати зарплати роботодавців спонукає низка факторів. Зокрема:
Додатково, слід підкреслити, що на збільшення доходів українців також вплинули інші чинники. Зокрема:
"Доходи населення зростають. ... За оцінками НБУ, цього року реальні зарплати перевищать рівень до повномасштабного вторгнення", - йдеться у повідомленні.
Одночасно, як зазначили в регуляторному органі, зростання інфляції у 2024 році "зменшує доходи в реальному вираженні". В результаті, з середини року річні темпи приросту реальних доходів населення опустилися приблизно на 10% у річному обчисленні.
Водночас, в Національному банку України прогнозують подальше підвищення доходів населення. Вони підкреслюють, що цьому сприятимуть:
Тим не менш, наголошується, здатність бізнесу пропонувати дедалі більшу оплату праці повільно знижується. Тому зростання зарплат уповільниться.
"Крім того, наступного року не передбачено перегляд мінімальної зарплати, що обмежить зростання зарплат у бюджетних установах. Водночас уповільнення інфляції у другій половині наступного року збереже комфортний приріст доходів у реальному вимірі", - констатували у регуляторі.
Як повідомляв OBOZ.UA, тим часом, в Україні з'явилося 50 нових професій та посад. Серед них - оператор із пошуку вибухонебезпечних предметів (демінер). Вже можна знайти високооплачувані вакансії демінерів-саперів - як у військовому, так і в цивільному секторі.
#Бізнес #Товари #Інфляція #Сміливіше. #Інтернет #Працевлаштування #Національний банк України #Мінімальна заробітна плата #Інформаційні технології #Ноутбук #Презентація