В Україні спостерігається тривожне зростання кількості осіб, які страждають від ігрової залежності, що збільшилася втричі.

Протягом року в Україні спостерігається тричі збільшення числа осіб, що страждають від ігрової залежності. Зараз у Реєстрі лудоманів значиться 12 807 громадян України.

Про це повідомляє "Опендатабот".

Протягом минулого року до Реєстру додалося 9 389 нових осіб, тоді як 1 496 осіб було виключено у зв'язку з закінченням терміну обмежень.

Згідно з інформацією, наданою "Опендатабот", з моменту заснування Реєстру в нього було внесено 14 979 осіб, з яких 2 172 вже були видалені.

Зазначається, що 99% усіх записів у Реєстрі - це добровільні звернення. Люди самі подають заяву про самообмеження, аби на певний період закрити собі доступ до гральних закладів та участі в азартних іграх. Термін такого обмеження - від шести місяців до трьох років.

Одночасно лише 1% осіб має обмежений доступ на підставі рішень КРАІЛ. За весь період функціонування реєстру було прийнято 169 таких рішень, більшість з яких була затверджена минулого року.

Минулого року в середньому щомісяця до реєстру додавалося близько 780 осіб, що в 2,8 рази перевищує показники 2023 року, коли список поповнювався приблизно на 280 осіб щомісяця. Найвищий рівень заявок на самообмеження був зафіксований у квітні – 1 041, тоді як у червні було подано найменше – 524 заявки.

Протягом перших двох місяців 2025 року до Реєстру було додано 1 719 осіб, що в середньому складає 860 нових записів на місяць. Це на 10% перевищує показники 2024 року.

В "Опендатабот" підкреслили, що наразі в Україні немає чіткої статистики щодо реальної кількості громадян з ігровою залежністю, а цифри з відповідного реєстру не відображають повної картини - зокрема, людей, що грають в онлайн-казино.

Напомним:

4 грудня 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9256-д, який передбачає ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) та підвищення контролю над діяльністю грального бізнесу.

У лютому 2025 року Кабінет міністрів передав функції з регулювання азартних ігор та лотерей від Комісії з грального бізнесу (КРАІЛ) до Міністерства цифрової трансформації.

#Бізнес #Українці #Уряд України #Верховна Рада #Лотерея #Азартні ігри #Гральний бізнес

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Лібералізація підприємницької діяльності: у кабінеті міністрів розглядають законопроєкт, що передбачає скасування 60 видів дозвільних документів.
Укрексімбанк надав фінансування в розмірі 3 мільйони євро компанії "Централ Плейнс Груп Україна".
Бургери всього за 15 центів та неповторна система обслуговування: яким був найперший ресторан McDonald's у світі.
Теги