Українська група ДТЕК та данська Vestas, провідний світовий виробник вітрових турбін -- підписали угоду щодо будівництва другої черги Тилігульської ВЕС у Миколаївській області.
Згідно з інформацією, наданою Міністерством економіки України, цю новину поширює Укрінформ.
Повідомляється, що в Давосі, за участю президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, першої віцепрем'єрки та міністерки економіки України Юлії Свириденко, комісара з питань енергетики та житлового будівництва Єврокомісії Дена Йоргенсена, а також міністра промисловості, бізнесу та фінансів Данії Мортена Бьодскова, було оголошено про запуск проєкту на суму 450 мільйонів євро.
"Реалізація проекту по зведенню Тилігульської вітрової електростанції, яка повинна стати найбільшою в Східній Європі, є значним кроком у напрямку України до реалізації Національного плану в сфері енергетики та клімату, зміцнення енергетичної безпеки країни та зменшення викидів вуглецю в економіці," - підкреслила Свириденко.
Вона зазначила, що даний проєкт отримав підтримку від Данського експортно-кредитного агентства та уряду Данії. Це є потужним сигналом для всіх партнерів і інвесторів, що інвестувати в проєкти відновлення України можливо і необхідно вже зараз.
Згідно з проектом, друга черга вітрової електростанції включатиме 64 вітротурбіни загальною потужністю 384 МВт, які постачатиме компанія Vestas з Данії, що належить до групи ДТЕК.
В цілому, перші дві черги ДТЕК Тилігульської вітрової електростанції, що складаються з 83 вітротурбін, забезпечать потужність в 500 МВт. Ця станція зможе генерувати приблизно 1,7 ТВт-год електроенергії на рік, що достатньо для покриття потреб близько 900 тисяч сімей.
Очікується, що проєкт дозволить скоротити викиди СО2 щороку на 1,7 млн тонн.
#Бізнес #Укрінформ #Економіка #Електрична енергія #Енергетична галузь #Клімат #Данія #Європейська комісія #Східна Європа #Євро #Економіка України #тонна #Вуглекислий газ #ДТЕК #Вітряна електростанція #Вітрогенератор #Енергетична безпека #Давос #Вестас.