Усик проти Ф'юрі 2: найбільш очікувана та найпередбачуваніша битва року.

21 грудня в Ер-Ріяді відбудеться боксерська подія, важливість якої важко переоцінити. У матчі-реванші британський боксер Тайсон Ф'юрі спробує взяти реванш за травневу поразку від українця Олександра Усику та здобути престижні титули WBC, WBA, WBO, а також пояс The Ring. Але справа не лише в чемпіонських поясах і регаліях. Обидва атлети вже довели свою майстерність на професійному ринзі. У цьому поєдинку зійдуться справжні титани важкої ваги, які виділяються своєю силою та унікальними навичками.

Очікування від цієї сутички захмарні. Не залишилося жодної відомої персони в профі-боксі, яка б не висловилася про майбутній бій та не дала власний прогноз. Загальну масу можна поділити на дві групи: тих, хто пророкує перемогу чемпіону, і тих, хто ставить на вдалу помсту претендента. Однак абсолютну більшість спеціалістів об'єднує думка про те, що шанси на перемогу протягом бою будуть мати обидва супротивники.

Неймовірна обопільна небезпека - саме вона перетворює протистояння таких майстрів на захоплююче спортивне шоу. Для порівняння згадаємо нещодавній бій Джошуа і Дюбуа, в якому один з боксерів не показав розумного боксу, за що був жорстко покараний. Декілька нокдаунів та нокаут. Здавалося б, що ще треба глядачам від бійки великих хлопців? Але бій двох британців не витримує жодного порівняння за напругою та інтригою, що була в першому поєдинку Усик - Ф'юрі. Так, ми побачили лише один "канатний" нокдаун, але справді насолодилися майстерністю і тактичною мудрістю гігантів.

Перед реваншем поза рингом відбувається справжня словесна вакханалія. "Циганський король" у власному стилі максимально намагається не слідкувати за словами. Діапазон його висловлювань про суперника коливається від повної зневаги до високої комплементарності. Олександр теж став себе почувати більш розкуто перед камерами великих інформаційних агентств, трохи підтягнув англійську. Передматчевого шаленства додало й офіційне промовідео від DAZN у стилі моторошного психологічного трилеру чи то навіть фільму жахів.

Очікування дійсно грандіозні. Чи справдяться вони? Чи готові дві найяскравіші зірки хевівейту видати по-справжньому зіркове шоу? Відповіді отримаємо лише вночі з суботи на неділю. Поки що ж можемо лише висловлювати власні припущення та прогнози.

Тайсон залишився вірним своєму провокаційному стилю поведінки на рингу. У перших раундах він активно демонстрував, що не боїться свого суперника. "Що ти можеш мені зробити, маленький кролику?" – так він висловлювався перед початком бою. І в перші хвилини поєдинку він намагався підтвердити цю впевненість.

У середині бою здавалося, що британцю цілком вистачить сил, щоб ефективно діяти на контргрі. Його удари, схожі на елегантні аперкоти, влучали в Олександра з усіх боків. Ф'юрі застосовував свій "мавп'ячий коефіцієнт" на максимум, демонструючи вражаючу техніку.

Можливо, почуття певної переваги стало причиною, через яку британський боксер потрапив у складну ситуацію в восьмому та дев'ятому раундах. Ми пам'ятаємо, як Тайсон, наче м'яч, ковзав з одного боку рингу на інший. Навіть у моменти, коли він намагався уникнути падіння, в його поведінці відчувався характерний для нього величезний потенціал. То він був біля одних канатів, то вже біля інших! Його ноги здавалися підкошеними, очі — розгубленими, а тіло — м’яким, але він все ж не впав! Зараз Ф'юрі з гордістю говорить про те, що, отримавши стільки ударів, не зійшов з рингу.

Після цього настали напружені, але виважені чемпіонські раунди. Коли оголосили результати, напруга стала відчутною в повітрі. Перемога Усика за роздільним рішенням, незважаючи на нокдаун, свідчила про те, що бій в цілому був на користь британця. Це відкриває останньому підстави сподіватися на позитивний результат у реванші.

Олександр Усик успішно реалізував усі свої амбіції у спорті. Він став чемпіоном Європи, світу та Олімпійських ігор у аматорському боксі, а також володарем абсолютного титулу в крузервейті та важкій вазі серед професіоналів. Вищих досягнень не існує! Тепер кожен його бій стає справжнім викликом, подібним до підкорення Евересту. Він бореться з найсильнішими суперниками, і кожна помилка під час підготовки може стати фатальною.

У численних інтерв'ю Олександр підкреслює, що його команда тренерів докладає всіх зусиль, застосовуючи найбільш ефективні методи тренувань та підготовки. Вони активно впроваджують сучасні наукові досягнення для підтримки фізичного стану чемпіона. Це справді надихає і вселяє надію. Проте залишається важливе питання: якою є межа навантажень, які може витримати організм боксера?

Так, Усик — це справжній атлет, якого ще слід пошукати. Його серйозне ставлення до власного здоров'я та підтримки функціональної форми заслуговує на величезну повагу. Проте постійні досягнення Олександра викликають певний сумнів: чи не є 100 з гаком кілограмів, які він продемонстрував перед першим боєм, занадто великою вагою для його організму? Чи не призводить надмірна м'язова маса до виснаження?

Не дарма вже звучать думки про функціональну перевтому українця. Майріс Брієдіс, колишній суперник Усика у півфіналі WBSS, прямо сказав, що Олександр виглядає втомленим, адже природні обмеження є у кожної людини. Латвієць навіть заявив про те, що логічно буде, якщо українець завершить кар'єру після такого суперпоєдинку.

Особливу увагу привертає коментар промоутера Ф'юрі, Френка Воррена. Він зазначив, що перемога Усика в травні стала для нього важкою і дорогою. Після поєдинку Усик виглядав виснаженим. На його думку, найважливіше те, що саме перший бій став серйозним випробуванням для кожного з суперників.

У своєму інтерв'ю для Sky Sports Олександр висловив впевненість, що після поєдинку в Ер-Ріяді планує повернутися до крузервейту. Можливо, це була не зовсім виважена думка, адже він просто розмірковував на цю тему. А може, боксер насправді відчуває, що досягнув меж своїх можливостей, змагаючись із найсильнішими супертяжами.

Незважаючи на все, проблема антропометрії безсумнівно пов'язана з питанням мотивації. Як у першій зустрічі, так і у суботу Тайсон має значну перевагу в цьому відношенні. Британець знає, як ефективно використовувати цю перевагу і зробить все можливе, щоб максимально виснажити свого "невеликого" опонента.

"Циганського короля" можна охарактеризувати як видатного майстра боксу у важкій вазі останніх десяти років, який славиться своїм вмінням збирати "скальпи" суперників. Його стратегічний, хоча й дещо спірний стиль боксу приніс йому перемогу над Володимиром Кличком. Зазначимо також, що до бою з Тайсоном він не зазнав жодної поразки, змагаючись з такими відомими боксерами, як Дерек Чісора, Деонтей Вайлдер, Отто Валлін і Том Шварц.

Ф'юрі не приховує, що для нього бокс є виключно бізнесом. Він прийде, побачить, переможе і забере свою винагороду. Його спосіб життя, проблеми з алкоголем і наркотиками, екстремальні набори ваги та скидання кілограмів явно не свідчать про справжнього спортсмена. У цьому сенсі Олександр є яскравою протилежністю Тайсона. Справжній атлет виходить на ринг проти незвичайного, стрункого персонажа з округлою постаттю та довгими руками.

Але це лише слова. Ф'юрі вражає своєю швидкістю, ефективно використовуючи свої довгі і стрункі ноги, а також свою велику розмах рук. Суперникам надзвичайно важко передбачити, звідки саме прийде удар – чи зліва, чи справа, адже відстань між його кулаками перевищує два метри. Незважаючи на всі свої витівки, Тайсон залишається досконалим боксером, який вміє максимально використовувати свої сильні сторони і тиснути на слабкості своїх противників.

Ще один унікальний аспект британського боксера — це його здатність падати, як у буквальному, так і в переносному значенні. Які ж найбільш пам’ятні падіння у ринзі можна згадати? По-перше, вражаюче падіння Тайсона під час другого раунду його поєдинку зі Стівом Каннінгемом. По-друге, його здатність здобути нічию, двічі опинившись на підлозі в бою з Деонтеєм Вайлдером. По-третє, неперевершене падіння в нокдауні проти камерунця Нганну, якого важко назвати боксером.

Тайсон Ф'юрі завжди знаходить спосіб піднятися після поразок і відновити свої позиції. Єдине, що йому не вдалося – це помститися за поразку в травневому бою з Усиком. Проте, ця помста лише відкладена до наступної зустрічі. Британський боксер також має талант відновлюватися після непростих життєвих моментів. Здається, що трирічна пауза після бою з Володимиром Кличком насправді стала поштовхом для його подальшого успіху в кар'єрі.

Що тут казати, бокс для Ф'юрі – це його природа. Саме тому він такий небезпечний. Емоції перед грудневим реваншем вкрай складні. Віра у вміння та рішучість нашого козака поєднується з тривогою щодо сили суперника. Цікаво, що Тайсон не буде задоволений простою перемогою над Олександром. Він не раз підкреслював, що у випадку виграшу вимагатиме третього бою, щоб остаточно прояснити, хто справжній лідер. Результат 1:1 не влаштує жодного справжнього реваншиста! Переможець має бути безперечним.

За букмекерськими коефіцієнтами вітчизняних контор можна зробити наступні висновки:

У згадуваному поєдинку проти Стіва Каннінгема молодий Ф'юрі вийшов на ринг, щоб протистояти досвідченому та атлетично підготовленому крузервейту, який мав зріст 1.91 м (для порівняння). Тайсон одразу ж отримав потужний удар, потрапивши у вражаючий нокдаун. Проте, що сталося далі? Він нахилився над суперником, використовуючи всю свою вагу, і застосував кілька не зовсім чистих прийомів, зрештою зламавши опонента. Завершуючи поєдинок, Ф'юрі безперервно атакував Каннінгема в клінчі, не даючи йому жодного шансу на відступ.

Олександру потрібно вжити всі заходи, щоб тримати великого суперника на комфортній для себе відстані. Водночас важливо знайти спосіб протидії ударам Ф'юрі, які той успішно завдавав у середині першого бою. На мою думку, ключем до успіху українця є його здатність підтримувати високу швидкість протягом усього поєдинку. Саме тут ми й отримаємо відповідь на запитання, яке поставив Уоррен: Чи втомлений Усик від попереднього бою та від своєї кар'єри у важкій вазі в цілому?

Не наважуся робити прогнози щодо переможця суботнього поєдинку. Обидва боксери заслуговують на перемогу. Проте, я сподіваюся, що кожен з них підготував для суперника певні несподіванки. За правилами шоу, другий бій не може повторювати сценарій першого. Гадаю, що напруга від першої зустрічі призведе до більш ризикованих дій у другій. Я б обрав ставку на тотал нокдаунів понад 1.5 з коефіцієнтом 2.25 або навіть на те, що поєдинок не триватиме до завершення всіх раундів – з коефіцієнтом 2.15.

#Нокаут #Бокс #Боротьба #Європа #Українці #Король #Сполучене Королівство #Британський народ #Англійська мова #Олімпійські ігри #Олександр Усик #Нокдаун #Тайсон Ф'юрі #Легка атлетика #Ер-Ріяд #Всесвітня боксерська рада #Всесвітня боксерська асоціація #The Ring (журнал) #Професійний бокс #Володимир Кличко #Важковаговик #Всесвітня боксерська організація #Дерек Чісора #Майріс Брієдіс #Граф. #Деонтей Вайлдер #Боротьба в клінчі #Козаки #Sky Sports

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги