
Наразі в Україні показник народжуваності становить 0,9 дитини на жінку, що є історичним антирекордом для країни. У зв'язку з цим, уряд працює над новим законопроектом, спрямованим на підтримку сімей до і після народження дитини. Головною новацією стане значне підвищення фінансових виплат для молодих батьків: замість колишніх 10 тисяч гривень, вони отримуватимуть 50 тисяч гривень як одноразову допомогу після пологів. Крім того, жінки, які не мають трудового стажу, зможуть розраховувати на збільшення щомісячних виплат з приблизно 1 000 гривень до 7 000 гривень. Чи зможе така фінансова підтримка стимулювати українців до більш активного народження дітей? Або ж, зважаючи на інфляцію та інші чинники, ці заходи не принесуть бажаних результатів? Видання "Коментарі" звернулося до експертів, щоб з'ясувати ці питання.
Народжуваність в Україні. Фото: із відкритих джерел
Експерт з Української фабрики думки Юрій Гаврилечко вважає, що запропоновані ініціативи з боку влади не створять жодного стимулу для українців збільшувати народжуваність.
Юрій Гаврилечко продовжує, у умовах, коли мінімальна зарплата дорівнює 8000 грн, щомісячна виплати на дітей в 7000 грн може спровокувати певний бізнес для злиднів на дітях, які стануть джерелом доходів для алкоголіків та наркоманів.
У завершенні своїх роздумів Юрій Гаврилечко порушує питання: якщо виплати для дітей до трьох років будуть реалізовані, то які кроки потрібно буде вжити далі? Все це може призвести до ризикованих бізнес-ініціатив, пов'язаних з дітьми, що, в свою чергу, може спричинити виникнення соціальних сиріт, які матимуть живих батьків. Цей ризик, безумовно, є одним з найбільших у випадку такого підходу.
Доктор економічних наук, професор та заслужений економіст України Олексій Плотніков, який також обіймав посаду народного депутата у V-VI скликаннях, підкреслив, що існує дві ключові складові, які слід врахувати.
На його думку, не лише на цю суму "купляться" громадяни, які будуть думати, народжувати чи не народжувати дітей. Громадяни будуть враховувати ситуацію миру, відбудови України, ставлення до України з боку інших країн, люди будуть враховувати питання безпеки і того, що робитиме влада після війни для того, щоб жити в країні було комфортно і безпечно. Саме це є головними чинниками, як стимулювати народжуваність.
Дізнайтеся більше на порталі "Коментарі" -- ціни на продукти значно зросли: Державна служба статистики оприлюднила дані про річні зміни вартості.
#Бізнес #Українці #Мотивація #Українська гривня #Держава (політичний устрій) #Інфляція #Сміливіше. #Експерт #Алкоголізм #Доктор наук #Народжуваність #Стимул (психологія) #Заслужений економіст України #Плотніков Олексій Віталійович