Уряд вніс зміни до процедури бронювання від мобілізації: які терміни та яким має бути рівень заробітної плати працівників -- Delo.ua

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.

Так, з наступного місяця бронювання військовозобов'язаних знову відбуватиметься через портал "Дія". Водночас усі критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року відповідно до нових критеріїв.

Нагадуємо, що 15 листопада уряд оголосив про закінчення перевірки рішень, що стосуються класифікації підприємств, установ та організацій як критично важливих. За підсумками цієї перевірки, 95% з усіх підприємств, визнаних критично важливими, зберегли цей статус.

Проте, згідно з результатами аудиту, уряд ухвалив рішення переглянути критерії бронювання. Як зазначають у Міністерстві економіки, цей крок здійснено "для того, щоб система функціонувала на благо нашої оборонної спроможності та економічного розвитку".

Процес визнання підприємств критично важливими залишається без змін: підприємство все ще повинно звертатися до відповідного міністерства або обласної адміністрації для отримання цього статусу.

Уряд також зберіг вісім чинних критеріїв для визначення підприємства критично важливим. Водночас галузеві та регіональні критерії критичності віднині погоджуватимуться Міністерством оборони та Мінекономіки.

Як і було анонсовано, для приватних підприємств встановлено обов'язковий критерій: нарахована середня зарплата на підприємстві за останній календарний квартал повинна бути не менше 2,5 мінімальної зарплати (зараз це 20 тисяч гривень).

У працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше цього показника. Крім того, обов'язковим критерієм для підприємств стає відсутність заборгованості зі сплати усіх податків.

Проте для підприємств державної та комунальної форм власності, а також тих, де частка держави чи комунальних структур перевищує 50%, залишається чинним критерій для визначення середньої заробітної плати, який має бути вищим за середній показник зарплати в регіоні за IV квартал 2021 року.

Підприємства, які захочуть забронювати працівника, повинні підтвердити відповідність чинним та новим критеріям протягом трьох місяців - до кінця лютого 2025 року. Після підтвердження вони повинні через "Дію" подати знову списки працівників для бронювання, і таке бронювання має бути здійснено протягом 72 годин.

Для підприємств, у яких статус критичності спливав до 30 листопада, він автоматично продовжений до 31 грудня. До подачі оновлених списків, але не пізніше 28 лютого, усі вже надані бронювання залишатимуться чинними. При цьому підприємствам забороняється бронювати працівників, які не перебувають на військовому обліку або не мають військово-облікових документів.

У свою чергу, всі рішення про класифікацію підприємств як критичних підлягатимуть моніторингу з можливістю скасування бронювання. Ця функція буде доступна в застосунку "Дія".

Щомісяця проводитиметься перевірка відповідності підприємств визначеним стандартам, які стосуються середнього доходу, обсягу сплати податків та чисельності військовозобов'язаних.

У випадку, якщо буде виявлено, що підприємство не відповідає встановленим стандартам, йому буде направлено запит для надання роз'яснень. Якщо результати моніторингу виявляться незадовільними, підприємство втратить свій критичний статус. Також, якщо працівник залишить свою посаду, він втрачатиме право на бронювання.

Нагадаємо, що на початку минулого тижня провідні бізнес-асоціації України виступили з вимогою до уряду терміново вирішити питання визначення критичності підприємств та відновлення системи бронювання.

#Бізнес #Інвестиції #Комунікація #Податок #Українська гривня #Економіка #Сміливіше. #Уряд України #Міністерство оборони (Україна) #Підприємницька діяльність #Моніторинг #Броня #Аудит

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Нові норми від Пенсійного фонду: як безробіття може сприяти зростанню вашої пенсійної виплати.
Які знаки Зодіаку переживуть значні зміни в своєму житті взимку 2024-2025 років – прогноз астролога.
Відтепер вона не просто Брітні Спірс: іконічна співачка змінила своє ім'я в соціальних мережах - Hochu.ua
Теги