URC-2025: щодо глобальної підтримки та важливості єдності в Україні

У соцмережах активно обговорювали Конференцію з відновлення України, що пройшла в Римі. На четвертому році війни думки щодо доцільності проведення таких заходів розділилися. Учасники, які представляли уряд України та державні установи, поділилися статистичними даними: кількістю підписаних угод, обсягами залучених інвестицій та змістом міжнародних угод. Водночас представники громадського сектору та місцевих громад діляться досвідом налагодження співпраці з міжнародними організаціями та бізнес-структурами.

Водночас українські соцмережі та медіа заполонили пости, в яких говориться, що недоцільно вести дискусії про відбудову під час довготривалої й виснажливої війни. Неодноразово лунали звинувачення в беззмістовних поїздках за кордон замість працювати над підтримкою обороноздатності України тут та на полі бою.

Таким чином, підсумком Конференції стало укладення понад 200 конкретних угод, меморандумів та спільних заяв на загальну суму в 13 мільярдів євро. Це стало можливим не лише завдяки дводенному заходу в Римі, адже підготовка до підписання тривала кілька місяців і залишалася практично поза увагою медіа. Подія в Римі фактично стала публічним завершенням щорічного циклу переговорів, спрямованих на залучення інвестицій та підтримки України з боку міжнародних партнерів. Можна дискутувати про доцільність такого великого формату фіксації угод, але важливо пам’ятати, що це не просто примха України.

URC 2025 стала восьмою щорічною конференцією, присвяченою Україні. Однак заходи, що відбулися з 2017 по 2021 рік, мали іншу назву: Конференція реформ України. Ці зустрічі слугували важливою платформою для представників українського уряду, громадського сектору та бізнесу, щоб обговорити з міжнародними партнерами досягнення ключових реформ.

У 2022 році акценти міжнародної підтримки України зазнали значних змін. Захід, який планувався як п'ята Конференція з реформ в Україні, отримав нову назву – Конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference - URC). Тематика заходу вийшла за рамки реформ і зосередилася на питаннях відновлення. Лугано стало унікальною платформою для України, щоб представити свій План відновлення та залучити міжнародних партнерів до спільного пошуку ефективних рішень для вирішення серйозних викликів, з якими стикається країна під час війни.

Відтоді щорічно Ukraine Recovery Conference збирає тисячі представників світових урядів, бізнес-спільноти та неурядового сектору, щоб спільно відповісти на найнагальніші виклики реалій життя українців в умовах воєнних руйнувань. І з року в рік ця подія привертає світову увагу до України.

Цього року більше 500 представників міжнародних медіа отримали акредитацію для участі в конференції. Це призвело до значного збільшення публікацій про Україну, а українські питання стали предметом підтримки з боку світової спільноти. Під час заходу було зафіксовано надзвичайно активну й якісну взаємодію українських урядових, неурядових та бізнес-структур з представниками ЗМІ. У медіачат надходили пресрелізи та анонси запланованих пресконференцій, на яких журналісти могли відкрито ставити свої запитання. Пресконференція президента Володимира Зеленського зібрала повну залу, що яскраво свідчить про великий інтерес світової спільноти до України.

Значимості події у світі додала участь керівництва чи не всіх європейських країн. Їхні промови дали чіткий сигнал -- Україна залишається центром світової уваги та не лишиться без підтримки. Звісно ж, частина заяв європейських лідерів може стати тригером для українців, які виснажені довготривалим відбиттям російського нападу, оскільки важливими є не лише розмови та мотиваційні тези, а й реальна підтримка зброєю та інвестиціями тут і зараз.

Масштаб та частково пафосне висвітлення події однозначно не мали на меті відвернути увагу світу та українців від подій на фронті. Адже офіційні заяви та непублічні переговори під час таких зустрічей так чи інакше стосуються теми зброї, перемовин і тиску світової спільноти на агресора.

Незважаючи на негативні відгуки в соціальних мережах та загальне вигорання суспільства через війну, Конференція з відновлення України, що проходить у Римі, не є просто разовим заходом. Вона символізує публічне підведення підсумків тривалих і складних переговорів, що відкривають можливості для залучення мільярдів євро для підтримки та відновлення нашої країни.

В умовах тривалої війни українське суспільство потребує не лише героїзму на фронті, що, безсумнівно, є основою нашого виживання як держави, але й активної участі у процесах державотворення всередині країни. Кожен громадянин має можливість долучитися до цього – через інформування, ведення діалогу, адвокацію та співпрацю з державними органами.

Римська конференція є яскравим прикладом того, як Україна привертає міжнародну увагу та здатна ефективно просувати свої інтереси на глобальному рівні. Для того щоб зберегти цей вектор розвитку, важливо не тільки висловлювати критику, але й надавати підтримку, домагатися ефективності, контролювати прозорість, а також визнавати ті досягнення, які вже приносять позитивні результати.

#Бізнес #Президент (державна посада) #Інвестиції #Росія #Україна #Володимир Зеленський #Українці #Суспільство #Уряд України #Євро #Соціальна мережа #Діалог #Громадянське суспільство #Медіа (комунікація) #Рим #Російська інтервенція до Криму (2014) #Recovery (альбом Eminem) #Лугано #Адвокація #Міжнародна організація #Новинні засоби масової інформації

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
В Україні спостерігається різке зростання цін на м'ясо: фахівці оцінили, яких змін слід очікувати в ціновій політиці.
Від активного відпочинку до житлових умов і трудової діяльності: як виглядає життя в Запоріжжі в умовах війни.
Пережила інсульт і більше не виходить на публіку: де нині екснардеп Ірина Луценко і які зміни відбулися в її житті.
Теги