Умови проведення аукціонів для будівництва "зеленої" енергетики повинні бути адаптовані до масштабних проектів, підкреслив інвестор.

"Зелені аукціони", які держава має намір використати для залучення інвестицій у розвиток відновлювальної енергетики, можуть стати успішними за умови, що вони будуть адаптовані до впровадження масштабних проектів.

Про це пише комерційний директор Elementum Energy Роман Волошенюк, зазначаючи, що поки що інвестори не беруть участі в зелених аукціонах через ряд недоліків.

"В інвесторів, які працюють в Україні, є набагато більші проєкти будівництва, ніж запропоновані наразі квоти в аукціонах - на одного інвестора приходиться 25%. Це значно зменшує можливість для великих проєктів стати переможцями", - сказав Волошенюк.

Наприклад, він зазначає, що потужність Дністровської вітрової електростанції, яку експлуатує компанія Elementum Energy, дорівнює 100 МВт. Таким чином, вона не відповідала б квотам на 2024 рік.

За його словами, експерти ринку пропонують розглянути збільшення квот і відсотки, що приходиться на одного інвестора, до 50%. Крім того, пропонується продовжити термін для аукціонів до 2034 року.

"На даний момент ключовим фактором є підтримка народних обранців, адже саме завдяки цьому пропозиції експертів і представників бізнесу можуть бути враховані у законодавчих змінах", - зазначає ринковий учасник.

Він також зазначає, що серед інших моментів, що роблять аукціони непривабливими для потенційних інвесторів, є проблеми з погашенням боргів перед інвесторами, а також недоліки механізму фінансування проєктів, які будуть реалізовуватись після перемоги на зелених аукціонах.

Нардеп Олексій Кучеренко висловив думку, що для енергетичного ринку України необхідні нові ініціативи, які можуть стати основою для всебічного компромісу серед усіх учасників. Мова йде про розробку дорожньої карти, здатної вирішити системні технічні та фінансові питання, що, в свою чергу, сприятиме стабілізації ситуації з боргами в цій сфері.

#Бізнес #Компроміс #Держава (політичний устрій) #Інвестор #Енергетична галузь #Законодавство #Борг. #Аукціон

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"Кеш" не проходить через банк, а бронювання у "розстрочку": які ще деталі виявили плівки НАБУ у справі Комарницького ‒ розслідування.
Без будь-яких прикрас: Мандзюк, Осадча, Сумська та інші, котрі відображають реальність життя в Instagram.
Кабінет Міністрів України повідомляє, що учасники програми "Власна справа" вже перерахували до державного бюджету 7 мільярдів гривень у вигляді податків.
Теги