В асоціації підкреслили, що таке рішення створює загрози для економічної ситуації в Україні.
Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" звернулося до Національної комісії, що регулює енергетичний сектор і комунальні послуги, з проханням скасувати рішення від 19 грудня 2024 року № 2200 "Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії НЕК "Укренерг" на 2025 рік". Вони виступили проти запланованого підвищення тарифу на передачу електроенергії на майже 30% (з 528,57 до 686,23 грн/МВт·год). У організації вважають це рішення безпідставним, підкреслюючи, що воно може суттєво негативно вплинути на економічну ситуацію в країні та значно ускладнити фінансове становище непобутових споживачів.
Це порушує основні принципи прозорості та відкритості в процесі ухвалення рішень, викликаючи сумніви щодо об'єктивності ухвалених рішень. Подібний підхід з боку Регулятора свідчить про те, що пріоритет надається виключно інтересам НЕК "Укренерго", при цьому ігноруються реальні потреби споживачів. Наприклад, включення до тарифу витрат у розмірі 4,2 млрд грн для покриття боргів НЕК "Укренерго" у 2025 році виглядає економічно невиправданим, особливо в умовах воєнного стану, - зазначається у листі Асоціації.
Зазначається, що зростання тарифу на передачу електроенергії спричинить додаткові витрати українських металургів щорічно на суму понад 1,6 млрд гривень.
В асоціації підприємств також закликають до реструктуризації кредитних зобов'язань "Укренерго", щоб відстрочити платежі до закінчення воєнного стану. Крім того, потрібно оприлюднити детальний розрахунок основних витрат "Укренерго", які спричиняють підвищення тарифів, а також забезпечити дотримання принципів прозорості та відкритості в ухваленні рішень.
Відомо, що Національна асоціація добувної промисловості оцінила рішення НКРЕКП про підвищення тарифів на передачу електроенергії з 528,57 до 686,23 грн/МВт·год як безпідставне та непрозоре. Федерація роботодавців України зазначила, що зростання тарифу призведе до збільшення витрат бізнесу на 13 млрд гривень.
#Бізнес #Споживач #Українська гривня #Електрична енергія #Робити #Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг #Енергетична галузь #Національна енергетична компанія «Укренерго» #Металургія #Економіка України #Воєнний стан #Кредит #Борг. #Федерація роботодавців України