Представник ЄБРР висловив думку, що Україні слід припинити штучне регулювання газового ринку.

В Україні потрібно впровадити ринкове ціноутворення на газ, замінивши існуючу практику штучного регулювання тарифів. Таку думку висловив Артем Шевальов, заступник виконавчого директора від України в Європейському банку реконструкції та розвитку.

"Нам треба переходити до ринкового ціноутворення, до ринкових тарифів", -- наголосив Шевальов.

За його словами, в умовах нормального функціонування ринку розмова йшла б не про фінансування закупівлі газу, а виключно про капітальні витрати.

Зараз ми обговоримо фінансування капітальних витрат, адже саме в цій сфері бізнесу ви отримуєте кредитні кошти для їх покриття.

Чи говорили б ми про залучення таких колосальних обсягів, чи просто навіть будь-яких значних обсягів на фінансування закупівлі газу, швидше за все ні", -- сказав він.

Шевальов також підкреслив, що природа ринку газу передбачає швидке обертання коштів, тому державне втручання через регулювання цін або інші схеми компенсацій на рівні постачальника є неефективними.

"Будь-які механізми, які активуються на рівні постачальника та в умовах штучно встановлених цін, зазвичай не призводять до позитивних результатів," -- зазначив представник Європейського банку реконструкції та розвитку.

Водночас він визнав, що Україна переживає кризу, тому компенсаційна підтримка має залишатися, але в цивілізованій формі -- через грошові адресні субсидії.

"Ми все ще залишаємося країною з високим рівнем бідності. Якщо бути відвертими, війна не призвела до збільшення нашого добробуту. Це, в свою чергу, викликає безліч питань, пов'язаних із соціальною справедливістю та можливими компенсаторними механізмами... Проте, найефективнішим варіантом залишається таргетована субсидія. Більш того, безперечно, грошова субсидія – це єдине, що дійсно працює", – підкреслив Шевальов.

Раніше заступниця голови наглядової ради "Нафтогазу" Наталя Бойко заявила, що перехід до ринкових цін допоміг би "Нафтогазу" і стимулював збалансування ринку. Водночас, вона підкреслила, що досі не має однозначної відповіді, як побудувати ефективну ринкову модель в умовах, коли держава є фактично монополістом на ринку.

#Бізнес #Держава (політичний устрій) #Робити #Нафтогаз #Природний газ #Субсидія #Ціноутворення #Модель #Монополія #Європейський банк реконструкції та розвитку #Ринкова ціна

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"Кеш" не проходить через банк, а бронювання у "розстрочку": які ще деталі виявили плівки НАБУ у справі Комарницького ‒ розслідування.
Без будь-яких прикрас: Мандзюк, Осадча, Сумська та інші, котрі відображають реальність життя в Instagram.
Кабінет Міністрів України повідомляє, що учасники програми "Власна справа" вже перерахували до державного бюджету 7 мільярдів гривень у вигляді податків.
Теги