В Україні спостерігається помітне збільшення середнього віку населення. У світлі нестачі кадрів роботодавцям слід більш активно залучати працівників, які досягли 60-річного віку. В умовах війни та демографічної кризи для стимулювання економічного розвитку необхідно припинити дискримінацію кандидатів за будь-якими ознаками, у тому числі за віком.
Про це у своїй статті для Forbes повідомила Дарина Марчак, перша заступниця міністра соціальної політики. "Кількість дорослих кандидатів на ринку праці буде зростати. Саме дорослих, адже відповідно до класифікації ООН, усі ми вважаємося дорослими до 64 років, а поняття 'старшого віку' починається з 65 років", - підкреслила вона. Водночас, за оцінками Міністерства економіки, українському ринку праці не вистачатиме приблизно 4,5 мільйона осіб.
На даний момент 25% українців старше 60 років, і ця цифра продовжує зростати. Для формування культури активного довголіття бізнесу необхідно змінити своє ставлення до віку. Це повинно знайти відображення у процесах рекрутингу, управлінні та розвитку кадрів.
Мультиетапність існування. Ідея класичного трьохетапного життєвого шляху – освіта, професійна діяльність, вихід на пенсію – потребує переосмислення на багатоступеневу модель. Вона включає безперервне навчання, періоди зміни кар'єри та освоєння нових професій.
Нові можливості для розвитку кар'єри. Класичний шлях просування по службі до позицій менеджера або топ-менеджера вже не може гарантувати необхідну гнучкість для працівників. "Вместо традиційних кар'єрних сходів нам слід створити кар'єрну матрицю, що дозволяє людям рухатися в різних напрямках: вгору, вниз і вбік," – зазначила вона.
Різні моделі роботи. Сучасні працівники мають вищі очікування від роботодавців і бажають більшої гнучкості в тому, коли і як вони працюють.
Заперечення ейджизму. У контексті війни та демографічної кризи, для стимуляції економічного розвитку, важливо відмовитися від дискримінації кандидатів за будь-якими критеріями, включаючи вік.
Піклування про здоров'я. Організації зобов'язані вкладати кошти в автоматизацію та інші інноваційні рішення, щоб зробити працю людей похилого віку більш продуктивною та зменшити їх фізичні навантаження.
Інвестиції в програми оздоровлення мають охоплювати не лише фізичний аспект, а й психологічний та фінансовий добробут. Ці програми сприяють зміцненню як розуму, так і тіла, що, в свою чергу, сприяє довшому і здоровішому життю.
Фінансова грамотність дозволяє людям накопичувати кошти, що забезпечить їм достойну пенсію в майбутньому.
Як раніше писав OBOZ.UA, в Україні за час великої війни кардинально змінилась ситуація на ринку праці. Останнім часом відбувається певна стабілізація. При тому найбільше зросла кількість вакансій для військових, медиків та юристів. Водночас важко знайти роботу ITвцям.
#Бізнес #Інвестиції #Україна #Організація Об'єднаних Націй #Розум #Демографія #Юрист #Ринок праці #Дискримінація #Українське громадянство #Працевлаштування #Пенсія #Автоматизація #Forbes (журнал) #Економічне зростання #Старість #Ейджизм