Українці сплачують лише 50% від ринкової вартості електрики та газу, - повідомляє МВФ.

У документі підкреслюється, що, хоча основна увага влади зараз зосереджена на подоланні наслідків війни в енергетичній галузі, існує також нагальна потреба розробити план реформ на період після війни та вирішити давні структурні проблеми.

За даними МВФ, хоча тарифи на електроенергію для населення підвищили у 2023 і 2024 роках із дуже низького рівня, тарифи на опалення та гаряче водопостачання залишаються під дією цінових мораторіїв від початку війни.

"Попри ці збільшення, згідно з оцінками ОЕСР на 2025 рік, тарифи на електрику для населення становлять приблизно половину від цін, що діють для малого бізнесу в Києві. Водночас, ціни на газ для домашніх споживачів покривають близько 50% витрат, якщо орієнтуватися на ринкові ціни на газ", - зазначено в документі.

Тому Україні необхідний план зі створення стійкого сектору в післявоєнний період, у якому тарифи на комунальні послуги відповідатимуть рівню окупності витрат і буде впроваджено нову методику розрахунку тарифів з урахуванням соціальних чинників, вважають у МВФ.

Збільшення тарифів сприятиме відновленню прибутковості споживчого сегмента енергетики, зменшенню боргового тягаря в окремих його секторах, а також активізує конкуренцію на оптових і роздрібних ринках електроенергії. Крім того, це стане стимулом для впровадження заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності.

"Водночас необхідно захистити найбільш вразливі домогосподарства від наслідків підвищення тарифів, зокрема за рахунок перегляду житлово-комунальної субсидії з метою підвищення її ефективності та точності надання. Одним із ключових завдань при цьому стане коректне визначення вразливих домогосподарств, які потребують підтримки", - додали у фонді.

Нагадуємо, що діючий тариф на електричну енергію в Україні, який становить 4,32 грн за кіловат-годину, залишиться в силі до кінця жовтня 2025 року.

Уряд України два останні роки різко підвищував тарифи на електроенергію для населення з 1 червня:

В умовах війни в Україні введено заборону на зростання тарифів на газ, гарячу воду та опалення. Проте ця заборона не поширюється на електроенергію та холодну воду.

Практично весь газ, що постачається населенню, реалізується компанією "Нафтогаз" за тарифом 7,96 гривень за тисячу кубометрів, включаючи ПДВ. У травні ринкова вартість склала 15,5 гривень за кубометр без ПДВ.

#Бізнес #Енергія #Українська гривня #Електрична енергія #Робити #Комунальне господарство #Енергетична галузь #Нафтогаз #Природний газ #Київ #Уряд України #Водопостачання #Вода #Центральне опалення #Субсидія #Міжнародний валютний фонд #Ціна #Ефективне використання енергії #ОЕСР

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У перші шість місяців року уряд отримав близько ₴240 мільярдів від випуску облігацій внутрішньої державної позики.
Експрезидент Вірменії Саргсян став об'єктом звинувачень у корупції через отримання хабаря.
В Україні введуть податок на OLX та безалкогольні напої: уряд роз'яснив важливу деталь.
Теги