
Санкції, запроваджені 18 квітня, забороняють підприємствам здійснювати діяльність в Україні та призводять до замороження їхніх активів.
Україна запровадила санкції проти китайських підприємств, які були заборонені у наданні допомоги Росії у виробництві модернізованих ракет "Іскандер". Це стало відомо завдяки повідомленню Reuters.
Під санкції потрапили компанії Beijing Aviation And Aerospace Xianghui Technology Co. Ltd, Rui Jin Machinery Co. Ltd і Zhongfu Shenying Carbon Fiber Xining Co. Ltd, які всі мають реєстрацію в Китаї.
За словами президента України Володимира Зеленського, китайські підсанкційні фірми були причетні до виробництва ракет "Іскандер", які РФ використовує для ударів по українських містах.
Він також заявив, що Київ має у своєму розпорядженні докази того, що китайські підприємства, зокрема, виробляють деяку кількість зброї на російській території.
"Ми розширили наші українські санкції ще на майже сотню субʼєктів - фізичних та юридичних осіб, більшість із яких залучена до виробництва в тому числі таких ракет - "іскандерів", - як ті, що вдарили по нашому Харкову. Багато із цих субʼєктів російські, але також є, на жаль, з Китаю", - говорив Зеленський.
Відповідні заходи було вжито 18 квітня, наступного дня після того, як президент України Володимир Зеленський звинуватив Китай у постачанні зброї в Росію. У китайському Міністерстві закордонних справ відкинули його звинувачення, назвавши їх "безпідставними".
Обмежувальні заходи забороняють підприємствам здійснювати бізнес в Україні та блокують їхні фінансові активи. Як зазначає видання, у 2021 році експорт товарів з Києва до Китаю досяг 8 мільярдів доларів. Основну частину цього експорту становлять сировина та продукція аграрного сектора.
У той же час імпорт з Китаю становив приблизно 11 мільярдів доларів. Переважно це стосується промислових товарів.
Згідно з інформацією від УНІАН, 18 квітня Росія здійснила атаку на Харків. Ракета, оснащена касетними боєприпасами, була виставлена так, щоб вибухнути в повітрі, аби максимізувати руйнування.
За даними Харківської обласної прокуратури, загалом по Харкову росіяни застосували 3 балістичні ракети "Іскандер" осколково-фугасної дії.
Внаслідок атаки загинула одна особа, а більше 100 людей отримали травми. Пошкоджено понад 50 багатоквартирних житлових будівель і більше 30 автомобілів.
#Бізнес #Китай (регіон) #Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Володимир Зеленський #Президент України #Експорт #Київ #Юридична особа #Машина. #Українське незалежне інформаційне агентство #Балістична ракета #Ракета. #Росіяни #Боєприпаси #Прокуратура #Підприємницька діяльність #Reuters #Харків #Імпорт #Пекін #Міністерство закордонних справ (Україна) #Xining