
Протягом перших шести місяців 2025 року в Україні було введено в експлуатацію додаткові 591 МВт нових енергетичних потужностей. Найзначніша частина з них, а саме 320,2 МВт, виникла завдяки впровадженню когенераційних систем, повідомив Віктор Микита, заступник голови Офісу президента.
"Громади й області впевнено тримають курс на енергетичну децентралізацію... Інноваційні проєкти унеможливлять знищення ворогом нової децентралізованої енергетичної системи", - написав він у телеграм у неділю.
Микита зазначив, що в загальному обсязі враховано 84 МВт потужності, приєднаної від вітрових електростанцій, 101,4 МВт від сонячних електростанцій, а також 84 МВт від сонячних станцій, розташованих у приватних домогосподарствах. Додатково, є ще 1,2 МВт, які постачають міні-теплові електростанції.
За інформацією, оприлюдненою наприкінці 2024 року, Міністерство енергетики України повідомило, що загальна потужність генеруючих установок розподіленої газової генерації, які були підключені в країні минулого року, склала 967 МВт. З цієї кількості 835 МВт було введено в експлуатацію безпосередньо в 2024 році.
За даними словами голови правління Асоціації сонячної енергетики України Владислава Соколовського, у 2024 році в Україні побудовано приблизно 800-850 МВт сонячних електростанцій коштом бізнесу і домогосподарств, тоді як ВЕС у минулому році додали всього 20,6 МВт нових потужностей, повідомляв голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков.
#Бізнес #Президент (державна посада) #Енергетична галузь #Сонячна енергія #Вітряна електростанція #Фотоелектрична електростанція