Внаслідок російських агресій Україна позбулася 8,5 ГВт електрогенерації.

З жовтня 2025 року російські напади завдали шкоди українським генеруючим потужностям на рівні 8,5 ГВт, охоплюючи як теплоелектростанції, так і гідроелектростанції.

Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев розповів про масштаби руйнувань під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі, що проходив у Давосі 20 січня.

"Чимало з цього було відновлено, але потім знову піддалося атаці та руйнуванню, і цей цикл триває," - підкреслив міністр.

Він підкреслив, що захист енергетичних об'єктів коштував би значно дешевше, ніж їх постійне відновлення. За його словами, ключовою проблемою залишається нестача систем протиповітряної оборони.

Згідно з оцінкою керівника відомства, в даний час Україна імпортує з європейських країн рекордну кількість електроенергії, що становить 1,9 ГВт, щоб покрити дефіцит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наймасштабніша нічна операція: ППО ліквідувала більшість ворожих об'єктів.

Соболев також підкреслив, що цього року зима стала однією з найморозніших за останні роки. Інтенсивні обстріли призводять до перебоїв у постачанні електрики, води та опалення в тисячах домівок у містах Дніпро, Запоріжжя та Київ.

"Нам необхідно подолати цю складну частину зими, адже запаси обладнання вже вичерпані. Зараз термінові потреби складають 1 мільярд доларів - це генератори, мобільні електропідстанції, резервні системи та інше обладнання", - зазначив міністр економіки.

За його словами, в Україні вже використовується генераторне обладнання загальною потужністю понад 1 ГВт. Це дозволяє забезпечувати функціонування бізнесу. Проте в умовах сильних морозів цього обсягу недостатньо, і країні потрібні додаткові резервні джерела енергії.

#Україна #Європа #Економіка #Електрична енергія #Київ #Сільське господарство #Запоріжжя #Дніпро #Природне середовище #Водопостачання #Центральне опалення #Теплова енергія #Електричний генератор #Імпорт #Протиповітряна оборона #Всесвітній економічний форум #Бізнес #Гідроелектроенергія

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Що символізує номер квартири: найбільш щасливі цифри, що приваблюють фінансовий успіх.
Внаслідок російських агресій Україна позбулася 8,5 ГВт електрогенерації.
Забудовники з Львова пропонують на продаж збиткову птахоферму поблизу Жовкви за ціну 680 тисяч доларів.
Теги