Україна розробляє національну мовну модель штучного інтелекту. Які переваги для держави має така ініціатива і які погляди на це питання висловлює бізнес?

LLM створюються не з нуля, оскільки це дозволяє зекономити ресурси та прискорити процес.

Велика мовна модель (LLM) є ключовим елементом для багатьох рішень у сфері штучного інтелекту, зокрема для чат-ботів, подібних до GPT. В Україні триває розробка власної LLM, що дозволить глибше зрозуміти національний контекст і специфіку мови, завдяки чому вона зможе ефективніше взаємодіяти з українськими користувачами.

Однак компанії, які могли б вигідно застосувати цю модель для своїх товарів, поки що не наважуються на її впровадження. Які причини їх невизначеності, які заявлені переваги, а також загальні принципи функціонування LLM – докладніше в аналізі Liga.Tech.

Мінцифра оголосила про розробку української LLM у лютому 2025-го. В міністерстві переконують, що з національною мовною моделлю бізнес зможе дешевше й швидше запускати ШІ-інструменти. А держава -- користуватися ШІ в обороні, уряді, медицині та фінансовому секторі, пише міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

#Бізнес #Держава (політичний устрій) #Штучний інтелект #Медицина #Михайло Федоров #Модель

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Інноваційні виклики та нестабільність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістичних процесах.
Що таке гарантії безпеки та чому їх відсутність в угоді про мінерали є проблемою: коментар експерта Михайла Гончара.
Чистота, простота і по-українськи: як компанія "Українські Хімічні Технології" трансформує ринок побутової хімії в Україні.
Теги