Україна може використати егоїстичні інтереси Трампа: думка футуролога про можливі стратегії.

Найкращим сценарієм для нього було б те, що Україна віддала свої території

Дональд Трамп керується не стільки інтересами Сполучених Штатів, скільки своїми особистими прагненнями та амбіціями. Однак Україна може використати цю ситуацію на свою користь.

У рамках ексклюзивного інтерв'ю з "Телеграфом" на YouTube футуролог, доктор економічних наук та засновник Advanter Group Андрій Длігач поділився своїми думками. Він розпочав з відповіді на запитання про те, які інтереси стоять за діями Дональда Трампа.

Коментуючи думку про те, що Трамп діє виключно в інтересах США, експерт зауважив: "Мені важко зрозуміти, чому деякі вважають, що Трамп представляє американські інтереси. Що саме мається на увазі під цими інтересами? Чи є вони чітко визначеними? Насправді Трамп переслідує свої власні цілі. У його світі існує лише він сам, його амбіції, бажання помсти, прагнення до величі та яскравості, а також реалізація власних задумів".

За словами Длігача, на адміністрацію Трампа впливають близько десяти різних сил, які "розтягують" її в різні боки. Він виділив дві основні течії в американській політиці: "America First" та MAGA (Make America Great Again)".

"Які ж насправді інтереси Америки? Чи йдеться про інтереси традиційного бізнесу, видобувної промисловості, військово-промислового комплексу або автомобільної галузі? Ні, це скоріше за все архаїчне та консервативне уявлення про те, ким є американець і якою повинна бути Америка. Так, країна індустріалізована, християнська, з консервативними цінностями. Саме в цьому контексті діють нові релігійні об'єднання та багато традиційних політиків у США. Проте існує і інший напрям, навколо якого формується сучасний технологічний бізнес, і тут все виглядає по-іншому. Тут ми бачимо таких діячів, як Тім Кук, Марк Цукерберг, Джефф Безос, які повинні адаптуватися до нових умов. Але є й ті, хто активно формує нову реальність, знищуючи старі структури: це Пітер Тіль, Ілон Маск, а також Джей Венс, який потенційно може стати другим президентом США. Його шанси на перемогу не лише через чотири роки, а вже у 2027-му виглядають цілком реалістично. Тож я не можу зрозуміти, про які саме інтереси Америки йдеться, адже це інтереси різних груп."

Експерт підкреслив, що Україна може знайти порозуміння з різними американськими групами впливу, окрім найбільш консервативних.

"Україна переживає Ренесанс. Ми йдемо в модерн, ми стаємо відкритими, ми долаємо гендерну нерівність і гендерні стереотипи. Ми стаємо меншими совками і більшими протестантами в гарному сенсі. Не протестантами консервативного толку, які зараз отримали силу в Сполучених Штатах Америки, а православними протестантами, більш схожими на той протестантизм, який є в Північній Європі, наприклад. Тим більше, що дослідження вказують, що саме такі країни і досягають найбільшого прориву завдяки більшій лібералізованості, більшим свободам і економічним, і творчим, і підприємницьким, і приватним", -- зазначив він.

На думку аналітика, для Трампа "критично важливо бути переможцем в перемовинах", і найкращим сценарієм для нього було б те, що Україна віддала свої території. Длігач каже, що тоді б президент США поставив помітку, що мир встановив.

"Такий тип миру навряд чи міг би забезпечити Трампу Нобелівську премію, адже це не мало б нічого спільного з миром, а скоріше вказувало б на військову чи політичну поразку однієї зі сторін. Це виглядало б як часткова перемога для Трампа," - зазначив футуролог.

Проте він переконаний, що справжньою перемогою для американського президента стане той момент, коли у співпраці з Україною Трамп змусить Росію виконати свої міжнародні зобов'язання: повернути окуповані території, погодитися на виплату репарацій та здійснити демократичні реформи.

"Однак я переживаю, що в адміністрації Трампа не сприймають ситуацію так, як є насправді. Які ще можливості може запропонувати Україні Трамп? Рідкісні метали, енергетичні ресурси, платформа для взаємодії з Європою чи нові військові та політичні ініціативи. На мою думку, Україна має потенціал відіграти значно більш важливу роль у цьому контексті," – резюмував Андрій Длігач.

#Сполучені Штати #Бізнес #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Росія #Україна #Європа #Північна та Південна Америка #Ренесанс #Ілон Маск #Логіка #Американці #Християнство #Експерт #Консерватизм #Доктор наук #Північна Європа #YouTube #Східна Православна Церква #Реалізм #Гендерна роль #Нобелівська премія #Протестантизм #Ґендерна нерівність #Модернізм

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
IT у 2025 році: фахівці розглянули, як новітні технології трансформують бізнес-стратегії.
DIM оголосила про старт спеціальної програми підтримки для тих, хто наближає нашу перемогу: хто може стати її учасником?
У Грузії було виявлено незаконний бізнес, пов'язаний із збором людських яйцеклітин, які добували з жіночих організмів в надзвичайно жорстоких умовах.
Теги