Угода щодо корисних копалин викликає сумніви щодо поглиблення відносин між Білим домом і Кремлем – Politico.

Цього тижня підписання угоди про корисні копалини між Україною та США стало важливою віхою в економічних відносинах між обома країнами. Проте, малоймовірно, що це допоможе подолати опір російського лідера Володимира Путіна та реалізувати мирний план, запропонований президентом США Дональдом Трампом. У Білому домі поки що немає чіткої стратегії для зміни цієї ситуації.

Цю інформацію повідомляє видання Politico, посилаючись на інформовані джерела, які вирішили залишитися неназваними.

Незважаючи на те, що 1 травня представники адміністрації Трампа офіційно оголосили про підписання угоди, джерела повідомляють, що в Білому домі немає єдності в думках щодо подальших дій. Це може призвести до того, що Вашингтону доведеться ухвалити непрості рішення, включаючи можливість прямого тиску на Кремль, на що Трамп досі не наважувався.

"Нові санкції стануть наступною стадією посилення контролю, якщо президент вирішить обрати цей курс," — наголосив один із джерел видання.

Пропозиція сенатора Ліндсі Грема про запровадження нових санкцій проти РФ та 500% мит для країн, які досі купують російську нафту, газ та алюміній, одержала широку двопартійну підтримку в Сенаті, і, можливо, навіть переважну більшість. При цьому є сумніви, що додаткових санкцій виявиться достатньо ефективного тиску на Путіна. За останні місяці він уже 4 рази зустрічався зі спецпредставником Трампа Стівом Віткоффом, але досі відкидає умови мирної угоди з Україною, які пропонують США, навіть попри те, що ця угода дала б Росії значні територіальні придбання.

Річард Хаас, колишній глава Ради з міжнародних відносин США заявив, що позиція Росії щодо війни проти України навіть стала жорсткішою.

"Вони ведуть безперервну війну, і їхня чітко визначена позиція стає дедалі більш жорсткою, все далі відходячи від можливості мирних переговорів," — зазначив Хаас.

Трамп на даний момент не висловив підтримки республіканським ініціативам щодо посилення санкцій проти Москви. Його reluctance у питанні затвердження додаткової військової допомоги Україні або ж надання гарантій безпеки насамперед вимагала термінового укладення стратегічної та довгострокової угоди в сфері корисних копалин. Як зазначив один із джерел у Міністерстві фінансів США, ця угода повинна продемонструвати Росії, що США "зобов'язані забезпечити довгостроковий успіх України".

Міністр фінансів Скотт Бессент, що очолював перемовини з Україною, нещодавно висловив думку про те, що угода щодо надр може позитивно вплинути на мирні переговори, які опинилися в стадії застою. Він підкреслив, що терміновість укладення угоди з Україною зросла в останні дні, оскільки Трамп все більше виявляв незадоволення через посилення атак Росії на українські міста, що призвело до нових жертв серед цивільного населення, а також через максимально жорстку позицію Кремля у питанні мирних переговорів.

"Це потужний сигнал для російського уряду, який надає президенту Трампу можливість вести діалог з Росією з ще більш міцною основою", - зазначив він у розмові з Fox Business.

При цьому Річард Хаас вважає, що угода покращить напружені відносини між США та Україною, але навряд чи змінить перебіг мирних переговорів.

"Ми не маємо переоцінювати це. Це не буде заміною довгострокової військової та розвідувальної підтримки США для України. Єдине велике питання полягає в тому, чи приведе ця угода до чогось більшого між США та Україною", -- сказав Хаас.

Нагадуємо, що Подоляк зазначив, як змінилася політика Трампа після його візиту до Ватикану. За словами радника голови Офісу президента України, американський лідер зрозумів важливість тиску на Росію.

#Президент (державна посада) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Білий дім #Дональд Трамп #Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Москва #Республіканська партія (США) #Політик #Природний газ #Російська мова #Вашингтон, округ Колумбія #Московський Кремль #Сенат Сполучених Штатів Америки #Нафта #Мито (податок) #Корисні копалини #Диктатор. #Алюміній #Рада з міжнародних відносин #Ватикан

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
7 травня пройде конференція hromadske під назвою "Жіноча війна".
Угода щодо корисних копалин викликає сумніви щодо поглиблення відносин між Білим домом і Кремлем – Politico.
Від малюка до глави родини: Бекхем зворушив шанувальників старовинними фотографіями та підсумував своє півстолітнє життя.
Теги