У Вінниці відбулися змагання зі зварювання, в яких взяли участь 25 учнів професійно-технічних навчальних закладів з різних куточків України. Серед учасників були і дівчата, які також продемонстрували свої вміння. Оцінювання виконаних завдань проводилось за європейськими стандартами. Найуспішніші зварювальники отримають можливість представляти Україну на міжнародному конкурсі в Чехії.
До цього закладу профтехосвіти на конкурс фахової майстерності зварювальників завітали учні та викладачі з різних регіонів України.
Андрій Безуглий, директор Вищого художнього професійно-технічного училища № 5 м. Вінниці:
У заході беруть участь представники з 25 областей, а також майстри та фахівці. Ці змагання організовуються з метою, по-перше, обміну досвідом та впровадження нових технологій.
У виробничому приміщенні кипить робота. Розлітаються вусібіч шматки металу, працюють майбутні зварювальники.
За процесом стежать експерти. В окремій кімнаті за моніторами сидять викладачі.
Олександр Воробйов, технічний експерт конкурсу, член товариства зварювальників України:
Ми представили навчальним установам чотири методи зварювання, які також виступають у ролі конкурсних номінацій. Спостерігаючи за ситуацією, ми можемо оцінити, хто і яким чином реалізує ці підходи, а також виявити, хто справляється з цим найкраще. Остаточним критерієм для нас залишається контроль якості, який визначає результати.
Микита приїхав на конкурс з Прилук і вже успішно завершив перший етап.
Микита, конкурсант:
Трохи переживав і вийшло не зовсім так, як планував. Проте попереду в мене ще два етапи: дугове зварювання та напівавтоматичне. Сподіваюся, що на них зможу показати кращі результати.
Юля прибула на змагання з Львова. Вона є студенткою Вищого міжрегіонального училища транспорту та будівництва. Вибір професії був для неї усвідомленим рішенням, оскільки дівчина прагнула йти по стопах свого батька. Тато, який працює зварювальником, гордиться досягненнями доньки. Після початку російської агресії він вирішив захистити свою країну.
Юля, учасниця конкурсу:
Він висловив свою похвалу. Зараз він перебуває на фронті, де воює разом зі своїм викладачем зварювання, і розповідає йому про мене. Я за спеціальністю — слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та електрозварник ручного зварювання. - Коли ви вирішували, що братимете участь у конкурсі, чи очікували, що будете єдиною дівчиною? - Я вже знала про це. У моїй групі в училищі я єдина дівчина серед тридцяти учнів.
Майстер Юлі впевнений, що дівчата можуть успішно освоювати професії робітничого спрямування на рівні з хлопцями.
Микола Кокотко, майстер виробничого навчання:
Вона стала першою дівчиною, яка навчається на електрозварника в нашому закладі. Виявляє неабияку кмітливість та ентузіазм до зварювальних робіт. І, хоч це може прозвучати дивно для хлопців, я помітив, що дівчат навчати легше.
Під час пауз між конкурсами учні і викладачі скористалися можливістю потренуватися на віртуальних симуляторах.
Подія проходила в контексті ініціативи "EdUP", що має на меті покращення професійної освіти через партнерство між освітніми установами, державними підприємствами та представниками бізнесу.
Юлія Єпіфанова, заступниця керівника проєкту "Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні":
Запит на робітничі спеціальності втричі перевищує число випускників вищих навчальних закладів, зокрема у сфері зварювання. Інвестиції роботодавців у перенавчання також є суттєвими витратами. Тому надзвичайно важливо, щоб підготовка кадрів була високоякісною під час навчального процесу.
Організатори впевнені, що як бізнес, так і державні структури мають спільний інтерес у підготовці кваліфікованих спеціалістів, оскільки це гарантує не лише доступну робочу силу, але й високоякісний продукт. Найуспішніші конкурсанти наступного року матимуть можливість представляти Україну на міжнародному конкурсі в Чехії.
#Бізнес #Росія #Україна #Чеська Республіка #Держава (політичний устрій) #Львів #Вища освіта #Агресія #Транспортний засіб #Вінниця #Зварювання #Олександр Воробйов #Дугове зварювання #Прилуки