У світі анонсують відповіді на нові тарифи Трампа.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що нові мита США можуть мати "значний вплив" на глобальну економіку. Китай також заявив про намір захищати свої інтереси в цій ситуації.

Голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн вважає, що нові мита, введені президентом США Дональдом Трампом, становлять суттєву загрозу для глобальної економіки. Вона підкреслила, що Європейський Союз готовий вжити відповідних заходів у відповідь, якщо діалоги з Вашингтоном не принесуть бажаних результатів.

"Ми на фінішній прямій щодо завершення першого набору контрзаходів у відповідь на введені тарифи на сталь," - повідомила вона в узбецькому місті Самарканд у четвер, 3 квітня, напередодні саміту ЄС і держав Центральної Азії. "Тепер ми також готуємо нові заходи, щоб забезпечити захист наших інтересів та бізнесу, якщо переговори не увінчаються успіхом," - підкреслила фон дер Ляєн.

Вона не надала додаткових деталей щодо того, як саме ЄС має намір реагувати в майбутньому. Цього місяця Європейський Союз має намір ввести контрзаходи проти американських товарів на загальну суму до 26 мільярдів доларів у відповідь на тарифи США на сталь і алюміній, які почали діяти 12 березня, як повідомляє агентство Reuters.

Фон дер Ляєн висловила своє глибоке занепокоєння щодо рішення США і попередила про "серйозні наслідки" для глобальної економіки, особливо для найбільш уразливих країн, які тепер зіткнуться з одними з найвищих американських мит. "Невизначеність призведе до ескалації ситуації та стимулює подальший протекціонізм", - зазначила вона, звертаючи увагу на зростання витрат для споживачів на продукти, медикаменти та транспорт, а також на можливі перебої в роботі бізнесу.

"Більш того, здається, що в цьому хаосі немає жодного порядку. Відсутній чіткий шлях через складнощі та безлад, які виникають через те, що всі торгові партнери США зазнали втрат", - зазначила вона. Проте фон дер Ляєн визнала, що розділяє позицію Трампа, стосовно того, що деякі країни несправедливо експлуатують правила світової торгівлі, і висловила готовність підтримати зусилля щодо їх реформування. "Ще є час для вирішення проблем шляхом переговорів", - підкреслила вона.

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек вважає, що для Європейського Союзу критично важливо мати єдину реакцію на торгові тарифи, введені США.

"Європа є нашою потужністю. Ми володіємо найбільшим єдиним ринком на планеті. Нам потрібно максимально реалізувати цю силу," - підкреслив він, як повідомляє Reuters.

Президентка Швейцарії Карін Келлер-Зуттер заявила, що уряд оперативно ухвалить рішення щодо нових тарифів, введених США. "Наші стратегічні економічні інтереси є найважливішими. Дотримання міжнародних норм і принципів вільної торгівлі залишаються для нас ключовими цінностями", - підкреслила вона.

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що його країна "захищатиме свої компанії та працівників і надалі залишатиметься прихильником відкритого світу".

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон звернувся до Вашингтона з закликом "повернутися до шляхів торгівлі та співпраці". Він підкреслив: "Ми виступаємо проти збільшення торговельних бар'єрів і не прагнемо до торговельної війни".

Про "глибокий жаль" з приводу запровадження 20-відсоткових тарифів на товари з ЄС заявив прем'єр-міністр Ірландії Міхал Мартін. "Я твердо переконаний, що мита не приносять користі нікому. Моїм пріоритетом, як і пріоритетом уряду, є захист ірландських робочих місць та ірландської економіки", - сказав прем'єр країни.

"Ми докладемо всіх зусиль для укладення угоди зі Сполученими Штатами, аби запобігти торговельній війні, що неминуче ослабить Захід на користь інших світових акторів," - зазначила прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні.

Президент Франції Еммануель Макрон у зв'язку з рішенням США має намір зустрітися у четвер з представниками французьких секторів економіки, які "постраждали від тарифних заходів" США.

Міністерство торгівлі Китаю, реагуючи на введення нових мит, заявило, що "Китай категорично заперечує цю практику і вживатиме відповідних дій для забезпечення своїх прав та інтересів".

"У конфліктах, пов’язаних з торгівлею, перемогти не може ніхто, а протекціоністські заходи не ведуть до позитивних результатів. Китай закликає Сполучені Штати терміново скасувати односторонні мита і вирішити торговельні розбіжності з партнерами через рівноправний діалог", - йдеться в офіційній заяві.

Прем'єр Японії Сіґеру Ісіба висловив думку, що країна є найбільшим інвестором у Сполучених Штатах, і висловив сумнів щодо доцільності введення Вашингтоном єдиних митних ставок для всіх країн. "Необхідно врахувати, що буде найкраще для національних інтересів Японії. Ми вивчаємо всі можливі варіанти, щоб знайти найбільш ефективне рішення," - підкреслив японський прем'єр.

Речниця уряду Тайваню зазначила, що тарифи, введені президентом США Дональдом Трампом, є "вкрай несправедливими". У зв'язку з цим Тайбей має намір провести "систематичні переговори" з Вашингтоном.

Прем'єр-міністр Канади Марк Карні також пообіцяв контрзаходи у відповідь на нові американські мита. "Ми боротимемося з цими митами за допомогою контрзаходів, ми захищатимемо наших робітників і ми будуватимемо найсильнішу економіку в G7", - зазначив він.

Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албанізі висловив переконання, що нові митні тарифи адміністрації Трампа "не мають під собою жодної логіки і суперечать основам партнерства" між двома країнами. "Це не вчинок друга. Сьогоднішнє рішення додасть невизначеності світовій економіці і призведе до зростання витрат для американських домогосподарств", - попередив він.

Міністр торгівлі Нової Зеландії Тодд Макклей підкреслив, що інтересам його держави найкраще відповідає світ, в якому торгівля здійснюється вільно. Він також зазначив, що двосторонні зв'язки Нової Зеландії зі Сполученими Штатами залишаються стабільними.

У своїй заяві Міністерство закордонних справ Бразилії висловило стурбованість з приводу рішення, прийнятого Сполученими Штатами. "Бразильський уряд розглядає всі можливі кроки для забезпечення взаємності у торгівлі між країнами, включаючи можливість звернення до Світової організації торгівлі, з метою захисту своїх законних національних інтересів," – зазначено у документі.

2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження базового мита на імпорт з усіх країн на рівні 10 відсотків, а також про підвищення тарифних ставок для десятків країн, які мають позитивне торговельне сальдо зі США.

Сполучені Штати запроваджують різні мита на імпорт з ряду країн: 34% на товари з Китаю, 20% на імпорт з Європейського Союзу, 26% з Південної Кореї, 24% з Японії, 27% з Індії та 32% з Тайваню. Крім того, тарифи для Індонезії становлять 32%, для Ізраїлю - 17%, для Ліхтенштейну - 37%, для Малайзії - 24%, для Молдови - 31%, для Північної Македонії - 33%, для Норвегії - 16%, для Пакистану - 30%, для Сербії - 38%, для Південної Африки - 31%, для Швейцарії - 32% та для В'єтнаму - 46%.

#Бізнес #Китай (регіон) #Президент (державна посада) #Прем'єр-міністр #Інвестиції #Дональд Трамп #Європейський Союз #Європа #Японія #Німеччина #Економіка #Європейська комісія #Сталь #Північна та Південна Америка #Вашингтон, округ Колумбія #Урсула фон дер Ляєн #Бразилія #Сербія #Швейцарія #Імпорт #Ірландія #Тайвань #Міжнародне право #Мито (податок) #Південна Африка #Міністерство закордонних справ (Україна) #Світова організація торгівлі #Центральна Азія #Еммануель Макрон #Прем'єр-міністр Канади #Узбекистан #Президент Франції #Торгівля #Алюміній #Протекціонізм #В'єтнам #Карін Келлер-Суттер #Прем'єр-міністр Швеції #Прем'єр-міністр Іспанії #Педро Санчес #Нова Зеландія #Північна Македонія #Прем'єр-міністр Японії #Баланс (бухгалтерський облік) #Прем'єр-міністр Австралії #Тайбей

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Ціни на оренду комерційних приміщень у складі житлового комплексу практично повернулися до довоєнних показників.
В яких ситуаціях можливо оскаржити податок на майно — Delo.ua
Ціни на газ у Європі знизилися більш ніж на 10%: яка тепер вартість блакитного пального -- Delo.ua
Теги