
У лютому цього року, в той же період, коли Ілон Маск розпочав свою ініціативу щодо підвищення ефективності американського уряду, прем'єр Польщі Дональд Туск звернувся до місцевого мільярдера з проханням очолити кампанію з дерегулювання в країні, повідомляє Bloomberg. Спочатку ця ідея сприймалася багатьма як передвиборчий маневр Туска напередодні президентських виборів у травні, але згодом вона перетворилася на серйозний проект під керівництвом 48-річного Рафала Бжоска, засновника компанії InPost, що спеціалізується на поштових автоматах.
Разом із командою менеджерів, вчених та колишніх представників державних структур Бжоска ініціював 230 нових законодавчих ініціатив. Він також запустив платформу в інтернеті, де громадяни можуть ділитися своїми пропозиціями та голосувати за ті зміни, які вважають найнеобхіднішими.
Станом на сьогодні, статки Бжоска становлять приблизно 1,1 мільярда доларів. Основну частину цього капіталу він здобув завдяки заснуванню компанії InPost, яка наразі має оцінку в 7,5 мільярда гривень. Ця компанія управляє мережею автоматизованих поштових терміналів, що працюють цілодобово, і розширила свою діяльність з Польщі на територію Великої Британії, Франції та інших європейських країн.
Діяльність команди, що займається дерегулюванням, розділена на 30 ключових напрямків. Пропозиції, які вона розробляє, оцінюються урядом. Ті проєкти, що отримали підтримку, передаються до парламенту для затвердження, або ж уряд ухвалює рішення про зміну правил у межах своєї компетенції.
На початку роботи Бжоска вирішив, що його група не проводитиме змін, які нашкодять працівникам, підкресливши різницю їхнього підходу з масовими звільненнями Маска в США та різким скороченням гуманітарної допомоги США світу заради скорочення бюджету та підвищення прозорості.
Основні ініціативи команди Бжоска охоплюють поліпшення роботи системи правосуддя, спростження податкових процедур та формування більш вигідних умов для бізнесу у процесі відмови від використання вугілля в країні.
Є також ідеї, які випливають з геополітичного становища Польщі. До них належить, наприклад, спрощення участі приватних компаній в оборонних ініціативах, оскільки країна нарощує військові витрати на тлі війни у сусідній Україні.
Приватний бізнес широко підтримував Туска перед парламентськими виборами 2023 року, які залучили рекордну явку виборців після восьми років націоналістичного правління. Хоча Туск досяг відновлення зв'язків з Європейським Союзом і розблокування допомоги блоку, він поки зробив мало, щоб допомогти підприємцям. Представляючи у лютому свою програму з відродження економіки країни вартістю $800 млрд, Туск попросив Бжоска допомогти скоротити бюрократичну тяганину.
Союзник Дональда Туска, мер Варшави Рафал Тшасковський, виступає як основний претендент на посаду президента Польщі. Проте, згідно з останніми опитуваннями, йому навряд чи вдасться отримати більше 50% голосів на виборах, запланованих на 18 травня, що вимагатиме проведення другого туру. У цьому раунді Тшасковський, імовірно, зустрінеться з одним із двох консервативних кандидатів, які привертають підприємців своїми обіцянками зниження податків і зменшення регуляцій у бізнес-середовищі.
Процес дерегулювання Бжоска потребуватиме певного часу, тому його вплив на вибори може бути незначним. Проте, якщо реалізувати всі етапи коректно, дерегулювання може принести позитивні побічні ефекти, зокрема поліпшити імідж бізнесу в країні.
Of course! Please provide the text you would like me to make unique.
Після початку повномасштабної війни в Україні Рафал Бжоска з дружиною Оменою Менса відправили до Харкова 34 вагони гуманітарної допомоги загальною масою 500 тисяч тонн. Це найбільший гуманітарний вантаж, надісланий не державою, а приватною особою. Потяг отримав назву "Конвой польських сердець". Раніше 100 тонн вантажу (ліки, підгузки, продукти харчування, а також автомобіль швидкої допомоги) отримала дитяча лікарня у Рівному.
#Бізнес #Парламент #Прем'єр-міністр #Польща #Європейський Союз #Європа #Геополітика #Податок #Бюджет #Машина. #Вугілля #Долар #Гуманітарна допомога #Бюрократія #Сполучене Королівство #Варшава #Ренесанс #Ілон Маск #Франція #Харків #тонна #Президент Польщі #Консерватизм #Мер #Вантаж #Залізничний вагон #Медикаментозне лікування #Рівне #Дерегуляція #Дональд Туск