У Південній Кореї новий президент Лі Чже Мьон прийняв присягу: його висловлювання щодо війни в Україні.

У Південній Кореї склав присягу новий президент Лі Чже Мьон, який здобув перемогу на дострокових виборах 3 червня. Церемонія інавгурації відбулася на Національних зборах у Сеулі.

Про це повідомляє південнокорейське агентство Yonhap. Після опрацювання 95% бюлетенів кандидат від ліберальної "Демократичної партії" отримав 48,83% голосів, тоді як його суперник від "Народної партії влади" Кім Мун Су заручився підтримкою 42,03% виборців.

Новий глава Південної Кореї висловив намір відновити заморожені переговори з Північною Кореєю та посилити тристороннє співробітництво зі Сполученими Штатами і Японією. Ці ініціативи стали основними політичними пріоритетами його єдиного п'ятирічного терміна.

Що відомо про Лі Чже Мьона

Раніше 61-річний політик займав посаду міністра праці та губернатора провінції Кьонгі. Він вже двічі намагався стати президентом, але без успіху. Лі також відомий своєю популістською риторикою та обіцянками щодо економічного розвитку. Однак шлях Лі Чже Мьона не був без проблем. Зокрема, він є об'єктом розслідування з приводу корупційних схем, а також його звинувачували у зловживанні своїм становищем.

Що новий президент Південної Кореї висловив щодо конфлікту в Україні?

Згідно з інформацією, опублікованою в журналі The Diplomat, Лі Чже Мьон під час своєї попередньої президентської кампанії зіткнувся з критикою через свої висловлювання щодо війни в Україні. Хоча він відразу ж після початку російського вторгнення засудив агресію, Лі також висловив думку, що частина провини за конфлікт лягає на плечі українського президента Володимира Зеленського. На його думку, недостатній політичний та дипломатичний досвід президента міг спровокувати дії російського лідера Володимира Путіна.

Ці висловлювання моментально спричинили бурю незадоволення в соцмережах. Пізніше Лі Чже Мьон вибачився, але багато людей запідозрили, що його слова не були щирими, вважаючи це більше спробою зберегти політичну підтримку.

За інформацією видання Korea Pro, у 2023 році Лі Чже Мьон виступив із критикою на адресу президента Юн Сок Йоля після його заяви про можливість надання зброї Україні. Під час одного з брифінгів Лі підкреслив, що такий крок може негативно позначитися на південнокорейському бізнесі, який працює в Росії, а також потенційно спричинити посилення військової співпраці між Москвою та Пхеньяном.

Нагадуємо, що екс-президент Південної Кореї Юн Сок Йоль буде судимий за підозрою в організації заколоту. Політик відповість за своє рішення про оголошення воєнного стану, яке тривало недовго, в грудні 2024 року.

Як повідомляв OBOZ.UA, у січні 2025 року прокуратура заарештувала Юна і висунула йому звинувачення у зв'язку з його указом про введення воєнного стану від 3 грудня за статтями про держзраду і зловживання владою. Національна асамблея, що контролюється ліберальною опозицією, окремо проголосувала за імпічмент, що призвело до його усунення з посади.

#Бізнес #Президент (державна посада) #Володимир Путін #Росія #Україна #Губернатор #Москва #Південна Корея #Японія #Північна Корея #Демократична партія (США) #Політик #Глава держави #Пхеньян #Корупція #Воєнний стан #Популізм #Риторика #Дипломатія #Президентські вибори 2016 року в США #Імпічмент #Суд #Диктатор. #Національна асамблея Франції #Лібералізм #Інавгурація #The Diplomat #Президент Південної Кореї #Провінція Кьонгі #Сеул

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
З України активно вивозять "чорне зерно": як функціонує мережа нелегального експорту.
Favbet перерахував 4,37 мільярда гривень податків за перші шість місяців 2025 року.
Свириденко представляє амбіційний проект відновлення - Завтра.UA
Теги