У Конгресі Сполучених Штатів висловлюють занепокоєння, що Пекін може скористатися Маском для маніпуляцій щодо Трампа - Reuters.

Цю інформацію передає Укрінформ, посилаючись на Reuters.

Голова комітету республіканець Джон Муленаар і його заступник демократ Раджа Крішнамурті на заході, проведеному Брукінґським інститутом у Вашингтоні, заявили, що китайські власті мають намір залучити американських бізнес-лідерів, зокрема Ілона Маска, для досягнення своїх цілей у переговорах з Вашингтоном, використовуючи їх комерційні інтереси в Китаї.

"Що стосується Ілона Маска, то я вірю, що Компартія Китаю спробує використати будь-яку можливість", - сказав Муленаар.

Він зазначив, що Конгрес вживе відповідних заходів, аби ускладнити Пекіну можливість вести перемови з Білим домом через Маска чи інших американських підприємців.

Замість цього Крішнамурті зазначив, що Пекін сприймає Маска як можливість обійти китайських "яструбів" у складі команди національної безпеки Трампа, серед яких є держсекретар Марко Рубіо та радник з національної безпеки Майк Волтц.

"На їхню думку, Маск є активом, який може бути використаний у будь-яких переговорах, інструментом для обходу Рубіо, Волтца та інших, кого вони сприймають як менш лояльних до Китаю", - зазначив Крішнамурті.

Одночасно, законодавці не представили жодних доказів або фактів, які б підтверджували їхні підозри.

Маск та адміністрація США не надали коментарі на запити Reuters, у той час як китайське посольство у Вашингтоні висловило готовність до взаємовигідної співпраці з представниками різних соціальних груп у Сполучених Штатах.

"Ми з задоволенням спостерігаємо, як іноземні підприємства здійснюють інвестиції та розпочинають свою діяльність у Китаї, зміцнюючи свою позицію на китайському ринку та відкриваючи нові горизонти для розвитку", - зазначив представник посольства Лю Пен'юй.

Маск, який є найбагатшою особою на планеті та одним з основних фінансових спонсорів Трампа на президентських виборах 2024 року, може привернути увагу Пекіна як можливий шлях для комунікації та впливу на американського президента. Він отримав статус одного з найближчих радників Трампа в Білому домі.

Протягом багатьох років мільярдер підтримує зв'язки з високопосадовцями Китаю, серед яких і лідер країни Сі Цзіньпін.

Основним бізнес-інтересом Маска в Китаї є виробник електрокарів Tesla, який у минулому році реалізував 36,7% своїх автомобілів китайським споживачам. Це робить Китай другим за розміром ринком для компанії за обсягом продажів.

Останніми роками компанія Tesla зазнає труднощів на китайському ринку через посилену конкуренцію з боку місцевих виробників електромобілів, які швидко збільшують обсяги продажів. Крім того, регулятори запровадили дискримінаційні норми, які не дозволяють Tesla інтегрувати системи автономного водіння в свої автомобілі, що могло б сприяти підвищенню обсягу продажів. В той же час, китайські виробники отримують дозвіл на використання таких технологій.

Тому в Конгресі припускають, що уряд Китаю може надати Маску те, що він хоче, в обмін на сприяння в контактах із Трампом, зазначається у публікації.

За інформацією Укрінформу, Девід Імай, який обіймав посаду директора з дизайну в Tesla, офіційно покинув свою роль, щоб стати частиною компанії Arc Boats, що спеціалізується на виробництві електричних човнів.

#Бізнес #Китай (регіон) #Білий дім #Дональд Трамп #Сі Цзіньпін #Підприємництво #Республіканська партія (США) #Дизайн #Суспільство #Укрінформ #Демократична партія (США) #Машина. #Вашингтон, округ Колумбія #Ілон Маск #Маска #Дискримінація #Reuters #Китай #Пекін #Тесла, Інк. #Електромобіль #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Конгрес Сполучених Штатів Америки

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У угоді щодо рідкісноземельних ресурсів не буде враховано вже отриману допомогу з боку США, – заявив Шмигаль.
Росія готова розглядати шляхи досягнення "балансу інтересів", однак не має наміру йти на компроміси щодо Криму чи Запорізької атомної електростанції, заявив Лавров.
Угода щодо природних ресурсів та "план Маршалла": Шмигаль поділився інформацією про "вартість відновлення" для України (ексклюзив)
Теги