У грудні підприємці з обережністю оцінили можливості свого розвитку, повідомляє Національний банк.

Бізнес у грудні продовжив послаблювати оцінки ділової активності через погіршення безпекової ситуації та сезонні фактори.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національний банк за результатами опитування керівників підприємств у грудні 2024 року.

"У грудні 2024 року ІОДА (індекс очікувань ділової активності - ред.) становив 45,9 порівняно з 47,2 у листопаді та був практично на рівні грудня 2023 року (45,7)", - ідеться у повідомленні.

Вказується, що економічний розвиток гальмувався підвищенням витрат підприємств на оплату праці, енергетичні ресурси та логістичні послуги, пришвидшенням інфляційних процесів, скороченням інвестиційного попиту, нестачею кваліфікованих спеціалістів, а також впливом сезонних факторів.

Комерційні підприємства виявили обережність у своїх прогнозах на найближче майбутнє, враховуючи напружену безпекову обстановку та нестачу електроенергії. У грудні секторальний індекс склав 49,9, тоді як у листопаді він був на рівні 51,4, а в грудні 2023 року - 46,9.

Промислові підприємства виявили обережнішу оцінку своїх досягнень через нестачу електроенергії, недостатню кількість кваліфікованих кадрів і зростання витрат на виробництво. У грудні секторний індекс склав 44,6, тоді як у листопаді він становив 46,7.

Компанії в сфері послуг також знизили свої прогнози щодо економічного розвитку: секторний індекс у грудні склав 44,5, тоді як у листопаді він дорівнював 44,8. Опитані особи передбачали подальше скорочення обсягів надання послуг та нових замовлень.

Будівельні компанії висловили найгірші прогнози щодо своїх теперішніх економічних показників: у грудні секторальний індекс склав 43,4, що є незначним зниженням порівняно з 43,6 у листопаді. Фахівці галузі прогнозують подальше зменшення обсягів будівництва, а також нових контрактів і закупівель сировини та матеріалів.

"Ситуація на ринку праці залишається складною, хоча очікування щодо зайнятості дещо пом'якшилися. Респонденти всіх опитаних секторів були налаштовані на скорочення кількості працівників", - підсумували у Нацбанку.

Опитування відбулося в період з 4 по 23 грудня 2024 року, і в ньому взяли участь 508 бізнес-структур. Серед учасників 44,1% представляють промисловий сектор, 26,4% – сферу послуг, 24,6% – торгівлю, а 4,9% – будівництво. Щодо розміру підприємств, 29,3% респондентів – це великі компанії, 28,5% – середні, і 42,1% – малі.

Як зазначив Укрінформ, керівник Національного банку Андрій Пишний висловив припущення, що до кінця 2025 року золотовалютні резерви України досягнуть 41 мільярда доларів.

#Бізнес #Укрінформ #Електрична енергія #Інфляція #Ринок праці #Логістика #Підприємницька діяльність #Національний банк України #Банк #Попит #Дефіцитні видатки #Військовий резерв

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги