У грудні підприємці з обережністю оцінили можливості свого розвитку, повідомляє Національний банк.

Бізнес у грудні продовжив послаблювати оцінки ділової активності через погіршення безпекової ситуації та сезонні фактори.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національний банк за результатами опитування керівників підприємств у грудні 2024 року.

"У грудні 2024 року ІОДА (індекс очікувань ділової активності - ред.) становив 45,9 порівняно з 47,2 у листопаді та був практично на рівні грудня 2023 року (45,7)", - ідеться у повідомленні.

Вказується, що економічний розвиток гальмувався підвищенням витрат підприємств на оплату праці, енергетичні ресурси та логістичні послуги, пришвидшенням інфляційних процесів, скороченням інвестиційного попиту, нестачею кваліфікованих спеціалістів, а також впливом сезонних факторів.

Комерційні підприємства виявили обережність у своїх прогнозах на найближче майбутнє, враховуючи напружену безпекову обстановку та нестачу електроенергії. У грудні секторальний індекс склав 49,9, тоді як у листопаді він був на рівні 51,4, а в грудні 2023 року - 46,9.

Промислові підприємства виявили обережнішу оцінку своїх досягнень через нестачу електроенергії, недостатню кількість кваліфікованих кадрів і зростання витрат на виробництво. У грудні секторний індекс склав 44,6, тоді як у листопаді він становив 46,7.

Компанії в сфері послуг також знизили свої прогнози щодо економічного розвитку: секторний індекс у грудні склав 44,5, тоді як у листопаді він дорівнював 44,8. Опитані особи передбачали подальше скорочення обсягів надання послуг та нових замовлень.

Будівельні компанії висловили найгірші прогнози щодо своїх теперішніх економічних показників: у грудні секторальний індекс склав 43,4, що є незначним зниженням порівняно з 43,6 у листопаді. Фахівці галузі прогнозують подальше зменшення обсягів будівництва, а також нових контрактів і закупівель сировини та матеріалів.

"Ситуація на ринку праці залишається складною, хоча очікування щодо зайнятості дещо пом'якшилися. Респонденти всіх опитаних секторів були налаштовані на скорочення кількості працівників", - підсумували у Нацбанку.

Опитування відбулося в період з 4 по 23 грудня 2024 року, і в ньому взяли участь 508 бізнес-структур. Серед учасників 44,1% представляють промисловий сектор, 26,4% – сферу послуг, 24,6% – торгівлю, а 4,9% – будівництво. Щодо розміру підприємств, 29,3% респондентів – це великі компанії, 28,5% – середні, і 42,1% – малі.

Як зазначив Укрінформ, керівник Національного банку Андрій Пишний висловив припущення, що до кінця 2025 року золотовалютні резерви України досягнуть 41 мільярда доларів.

#Бізнес #Укрінформ #Електрична енергія #Інфляція #Ринок праці #Логістика #Підприємницька діяльність #Національний банк України #Банк #Попит #Дефіцитні видатки #Військовий резерв

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
I'm sorry, but it seems that the text you provided is not clear or readable. If you could provide more context or clarify the text you want to be made unique, I'd be happy to help!
Пообіцяв встановити пам'ятник загиблому герою: шахрай обдурив вдову військового, забравши у неї 300 тисяч гривень.
Згідно з інформацією ЗМІ, в секторі роздрібної торгівлі близько 1,5 трильйона гривень перебуває в "сірій зоні".
Теги