
На церемонії відкриття нового простору в обласному госпіталі для ветеранів війни в Чернівцях присутня була міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова. Вона підкреслила, що запуск трьох просторів підтримки для ветеранів одночасно є унікальним досягненням для України.
"Ми відкриваємо кабінети підтримки ветеранів у трьох містах Чернівецької області. Ці простори створені для того, щоб ветерани відчували себе комфортно: тут є кава, безкоштовний Wi-Fi, а також проектор для перегляду фільмів чи спортивних подій. Найважливішим аспектом є те, що у кожному кабінеті працюватиме фахівець, який допоможе ветеранам і військовослужбовцям, що потрапляють до лікарні, з оформленням необхідних документів та роз'ясненням маршрутів, які потрібно пройти. Це дозволить їм, виходячи з лікарні, відчути підтримку держави і зрозуміти, що ми завжди поруч, готові допомогти, а не залишити їх на самоті", - зазначила Наталія Калмикова.
Вона зазначила, що в Україні вже створено 10 подібних просторів. У майбутньому планується розширення цієї програми на всю територію країни.
"На мою думку, успішність цього проєкту в Україні можна оцінити за тим, що в простори підтримки ветеранів починають приходити не тільки військовослужбовці, які перебувають у лікувальному закладі, де створено такий простір. Сюди також звертаються за допомогою інші військові та ветерани. Це свідчить про те, що люди знають про ці можливості, активно ними користуються, і я вважаю, що цей проєкт на сьогоднішній день є надзвичайно успішним," - підкреслила міністерка у справах ветеранів.
Кандидат на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни відкритого простору Андрій Чорний розповідає, що сам лише нещодавно завершив реабілітацію, і на власному досвіді знає, із якими проблемами стикаються військові після звільнення зі служби.
"На жаль, багато ветеранів після служби стикаються з труднощами у пошуку нового місця роботи та визначенні свого подальшого шляху. Перші кроки для них можуть бути надзвичайно складними. Саме для цього ми тут - щоб надати підтримку, поради та допомогу у вирішенні різноманітних питань. У нашій країні існує безліч можливостей для ветеранів, але, на жаль, про них знає дуже мало людей. Моя мета - донести до всіх ці можливості, що сприяють особистісному розвитку, започаткуванню власного бізнесу, отриманню пільгової освіти для дітей військовослужбовців та самих ветеранів, а також багато інших ресурсів, якими ветерани можуть і повинні користуватися", - зазначив колишній військовий Андрій Чорний.
Чоловік поділився, що для того, щоб стати спеціалістом з підтримки ветеранів, пройшов відкритий конкурс. Він вирішив присвятити себе допомозі ветеранам після того, як внаслідок війни втратив сина.
Наразі простори турботи про ветерана на Буковині розпочали роботу у Чернівецькому обласному госпіталі ветеранів війни, Чернівецькій обласній лікарні та в лікарні швидкої медичної допомоги. У планах - відкриття подібних просторів і в районних лікарнях. За словами начальника Чернівецької ОВА, наразі фахівці вивчають це питання.
#Бізнес #Кава #Держава (політичний устрій) #Ветеран #Лікарня #Чернівецька область #Буковий ліс #Чернівці #Послуги екстреної медичної допомоги #Реабілітація (радянська)