
Двісті британських компаній перейшли на постійний чотириденний робочий тиждень
Двісті британських компаній перейшли на постійний чотириденний робочий тиждень для всіх своїх співробітників без втрати заробітної плати.
Про це пише The Guardian.
В цих організаціях, які включають благодійні, маркетингові та технологічні сфери, трудиться понад 5000 працівників.
Прихильники чотириденного робочого тижня стверджують, що традиційний п'ятиденний формат є залишком минулих економічних реалій. Джо Райл, голова Фонду 4 Day Week, підкреслив, що "п'ятиденний робочий тиждень був запроваджений понад століття тому і більше не відповідає сучасним потребам. Ми вже давно потребуємо оновлення".
За його словами, чотириденний робочий тиждень забезпечує людям на 50% більше вільного часу, що дозволяє їм жити більш щасливим і наповненим життям.
У статті зазначається, що звичні формати роботи зазнали кардинальних змін під час пандемії Covid-19. Багато співробітників і досі прагнуть зберегти можливість дистанційної роботи, не кажучи вже про скорочення робочого часу.
Частина співробітників, які продовжують насолоджуватися перевагами віддаленої роботи, відмовляється виконувати обов'язки, пов'язані з офісним середовищем. Зокрема, деякі працівники Starling Bank вирішили піти з компанії після того, як генеральний директор закликав тисячі співробітників частіше з'являтися в офісі.
За даними опитування, проведеного компанією Survation, 58% британців вважають, що до 2030 року триденні вихідні можуть стати звичним форматом роботи.
В свою чергу, консервативні експерти застерігають, що впровадження чотириденного робочого тижня може мати негативні наслідки для підприємств і економічного розвитку.
Варто зазначити, що в Україні така перспектива навіть не обговорюється, враховуючи війну та складну економічну ситуацію. До того ж, незабаром може виникнути ще одна проблема - брак робочої сили, оскільки мільйони наших громадян залишили країну.
Раніше з'являлася інформація про те, що в Канаді проводили експеримент з чотириденною робочою неділею.
#Бізнес #Сміливіше. #Сполучене Королівство #Коронавірус #Робоча сила #Економічне зростання #Пандемія #Канада #Консерватизм #Гардіан #Виживання