За словами експерта, аптеки мають найнижчі фінансові внески до бюджету в порівнянні з іншими учасниками фармацевтичного ринку.

У період повномасштабного конфлікту аптечні мережі України демонструють найменші податкові відрахування в порівнянні з іншими учасниками фармацевтичного ринку — лише 0,2-0,25% їхніх доходів надходить до державного бюджету. Це створює серйозну загрозу для обороноздатності країни.

Цю інформацію озвучив активіст та військовий Віктор Таран, повідомляє УНІАН.

Експерт звертається до офіційної відповіді Державної податкової служби, яка була надана на запит Сергія Кузьміних, народного депутата та голови підкомітету з питань фармацевтики у комітеті Верховної Ради, що займається питаннями здоров'я нації.

"Поки одні українці донатять на ЗСУ, віддаючи останнє на дрони, аптечки й турнікети, частина бізнесу спокійно уникає сплати податків. І робить це у промислових масштабах. Наприклад, є підозра, що так роблять аптечні мережі", - прокоментував Таран.

Для порівняння, виробники ліків сплачують до бюджету 2-3% доходу, дистриб'ютори -- 1-1,2%, а аптеки -- вдесятеро менше.

Крім того, за даними ДПС, у 2024 році аптечні мережі перерахували понад 7,5 млрд грн на рахунки близько 17 000 фізичних осіб-підприємців. Такі виплати нібито оформлюються як оплата за послуги або оренду приміщень, але на практиці дозволяють мережам знижувати податкове навантаження, зменшувати обсяг сплаченого ПДВ і фактично уникати податку на прибуток. Також офіційна зарплата в аптеках -- 9 тис. грн на місяць -- вдвічі менше, ніж середня по країні.

Таран підкреслив, що на тлі понад 200 млрд грн річного обсягу аптечних продажів, держава щороку недоотримує мільярди гривень.

"У часи війни це не просто питання корупції чи оптимізації. Це економічна диверсія та зрада Збройних Сил України. Поки одні ризикують життям на передовій, інші заповнюють свої кишені тіньовими грошима, наживаючись на стражданнях країни. У контексті повномасштабної війни така поведінка повинна бути оцінена не лише з політичної, а й з юридичної точки зору," - зазначив військовий.

Нагадаємо, що раніше під час саміту НАТО президент Володимир Зеленський повідомив, що Збройні сили України отримують лише 2 мільйони безпілотників замість необхідних 8 мільйонів, що викликано, в основному, нестачею фінансування в державному бюджеті. У цьому контексті недостатня податкова дисципліна в ключових галузях, таких як фармацевтика, може становити особливу загрозу.

#Бізнес #Президент (державна посада) #Володимир Зеленський #НАТО #Українці #Податок #Збройні сили України #Українська гривня #Держава (політичний устрій) #Сміливіше. #Державна податкова служба України #Бюджет #Українське незалежне інформаційне агентство #Корупція #Фармацевтика #Диверсія #Експерт #Аптека (магазин) #Податок на додану вартість #Податок на прибуток підприємств #Активізм #Нація #Медикаментозне лікування #Таран Віктор Вікторович

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Юлія Свириденко, яка має досвід роботи економісткою в різних компаніях, може стати новою премʼєр-міністеркою. Що відомо про її діяльність та кар'єру?
Керівник Сбєрбанку застеріг про непрості періоди, що чекають на російську економіку.
Голова Сбербанку: Вирішення економічних труднощів у Росії займе чимало часу, 2026 рік обіцяє бути важким.
Теги