
В Україні в сфері вантажних перевезень існує нестача кадрів, і в даний момент компаніям-перевізникам бракує близько 40 тисяч водіїв.
Цю інформацію озвучив Сергій Деркач, заступник міністра розвитку громад і територій України, повідомляє Укрінформ.
"Якщо говорити про великі вантажні перевезення, на сьогодні в них задіяно близько 130 тис. вантажних автомобілів. І за інформацією, яку ми отримуємо від перевізників, 30% простоюють через нестачу водіїв. Тобто дефіцит становить близько 30-40 тис. водіїв категорії СЕ. Це величезна цифра і непроста історія. Кілька місяців тому ми були в одній з великих компаній. У них на майданчику стоять 30 великих нових автомобілів. І власники кажуть, що на них нема кому їздити: контракти є, а водіїв нема", - повідомив Деркач
Він зазначив, що швидке вирішення цього питання не буде можливим, тому Мінгромад започаткує проєкти з підготовки спеціалістів для ринку.
Деркач навів приклад ініціатив, що стосуються навчання жінок-водіїв та перепідготовки ветеранів. У їхніх планах також є започаткування подібної програми для молоді, щоб залучити якомога більше людей до цієї професії.
"Чому ми вирішили зосередити увагу саме на цих категоріях? В усіх цих людей немає труднощів з бронюванням. Ветерани та жінки не стикаються з проблемами у цьому процесі. Саме тому ми співпрацюємо з цими групами," - прокоментував Деркач.
Він також підкреслив, що компанія знайшла рішення щодо бронювання своїх працівників, оскільки саме це стало одним із факторів, що сприяли дефіциту кадрів у сфері перевезень минулого року.
"Усі транспортні компанії, якщо вони працюють, особливо у сфері міжнародних перевезень, платять відповідну зарплату - усі вони мають можливість забронювати 50% працівників. Але є нюанс: у компаніях багато людей, які не займаються безпосередньо водінням. Тому перед бізнесом постав виклик: як зберегти персонал і правильно перепрофілювати його з тим, щоб вписатися у ці 50% і забезпечити себе працівниками саме найзатребуваніших професій", - зауважив заступник міністра.
Нагадаємо, що в Україні в середині вересня минулого року розпочався новий проєкт під назвою She Drives, мета якого – підготовка жінок для роботи водіями автобусів. Цьому передував пілотний проєкт, який зосереджувався на навчанні жінок водіння вантажівок.
Пізніше Міністерство розвитку громад та територій розширило географію пілотного проєкту з підготовки жінок-водійок автобусів.
#Бізнес #Дефіцит #Укрінформ #Машина. #Вантажівка. #Автобус. #Броня #Кукурудзяні сухарі.