Трамп ввів мита на імпорт товарів з Мексики, Канади та Китаю: чи існують винятки?

Це лише початок великої торговельної війни.

Президент США Дональд Трамп у суботу виконав обіцянку та запровадив значні мита на імпорт з Канади, Мексики та Китаю, провокуючи можливу торговельну війну з основними партнерами Сполучених Штатів, пише The Hill.

"Імпортні мита на товари з Канади, Мексики та Китаю були ОФІЦІЙНО ЗАТВЕРДЖЕНІ! Цей рішучий крок покликаний зупинити нелегальну імміграцію та потік небезпечних наркотиків, зокрема фентанілу", - повідомив речник Білого дому Гаррісон Філдс на платформі X.

Трамп запровадив 25% мито на імпорт з Мексики та Канади, тоді як на товари з Китаю воно становить 10%.

У той же час, імпорт енергетичних ресурсів з Канади буде обкладатися лише митом у розмірі 10%. Нові тарифні ставки почнуть діяти у вівторок.

Президент дав зрозуміти, що це може бути лише першим кроком у запровадженні масштабних мит, адже підписаний Трампом документ передбачає, що США можуть підвищити мита, якщо будь-яка з країн застосує заходи у відповідь, що, як очікується, вони і зроблять.

У п'ятницю Трамп повідомив представникам ЗМІ, що в найближчі тижні він планує ввести мита на сталь і алюміній, фармацевтичні товари, нафту та газ, напівпровідникові чипи, а також на весь імпорт з Європейського Союзу.

Експерти неодноразово попереджали, що такі кроки можуть призвести до зростання витрат, які компанії перекладуть на споживачів.

За оцінками Tax Foundation, позапартійного аналітичного центру, застосовані вже Трампом мита призведуть до того, що податки в США в середньому зростуть на 830 доларів на домогосподарство.

Сенаторка-республіканка Сьюзан Коллінз висловила занепокоєння, що деякі митні збори на імпорт з Канади можуть суттєво вплинути на фінансовий стан багатьох сімей, виробничих підприємств, лісового сектору, малих бізнесів, ловців омарів та агровиробників.

Трамп визнає, що через мита можуть виникнути "короткострокові" перебої, але наполягає на тому, що у довгостроковій перспективі вони зміцнять економіку, повернувши внутрішнє виробництво.

Під час першого президентського терміну Трампа Пекін у відповідь на застосовані до Китаю мита ввів тарифи на агробізнес, що неабияк вдарило по категорії американців, яка підтримує республіканця найбільше.

Ще одна галузь, що може зазнати серйозних втрат через введення мит, - це автомобільна індустрія. З часу великих міжнародних торгових угод 1990-х років виробничі процеси в цій сфері стали тісно пов'язаними з Канадою та Мексикою.

Екс-міністерка фінансів Канади Христя Фріланд висловила заклик до уряду ввести мита у відповідь на імпорт з США. Вона рекомендувала накласти 100% мита на автомобілі Tesla, щоб покарати Ілона Маска, який є одним із "мільярдерських друзів" президента США. Крім того, за її словами, до цього списку також повинні потрапити американське вино, пиво та інші алкогольні напої.

Дональд Трамп прокладає новий курс для Сполучених Штатів, впроваджуючи митні перешкоди та ведучи торгові конфлікти. Його підхід полягає у відновленні економіки на батьківських теренах, обмеженні надмірного імпорту та активізації виробничих можливостей країни.

Олексій Кущ вважає, що новий курс може призвести до глобальної фрагментації, в якій держави, що не приєднаються до блоків США, можуть повністю зникнути з міжнародної арени. Цю думку фінансовий аналітик висловлює у своїй статті "Америка проти всіх. США готуються до нової торгової ери".

#Сполучені Штати #Документ #Китай (регіон) #Білий дім #Дональд Трамп #Європейський Союз #Республіканська партія (США) #Товари #Споживач #Податок #Економіка #Імміграція #Робити #Природний газ #Машина. #Мексика #Сталь #Північна та Південна Америка #Стратегія #Ілон Маск #Алкогольний напій #Імпорт #Наркотики #Нафта #Канада #Пекін #Мито (податок) #Тесла, Інк. #Алюміній #The Hill (газета) #Гомаре.

Читайте також

Найпопулярніше
Актуальне
Теги