
Президент США Дональд Трамп пригрозив запровадити мито у розмірі 100 % на продукцію іграшкового гіганта Mattel після того, як компанія заявила, що не планує повертати виробництво до Сполучених Штатів.
Трамп різко розкритикував позицію керівництва Mattel і попередив про можливі наслідки.
Причиною реакції президента стало інтерв'ю, яке дав голова правління та генеральний директор компанії Mattel Інон Крайц. У цьому інтерв'ю він зазначив, що компанія планує розширити виробничі можливості в інші країни, але не в США.
За словами Крайца, виробництво в Америці залишається занадто дорогим, аби забезпечити доступну ціну для споживача, навіть за умов діючих мит.
"Це цілком прийнятно. Відпустіть його, і ми запровадимо повну ставку на його продукцію, що призведе до того, що він не зможе реалізувати жодну іграшку в США, адже це їхній найбільший ринок," - зазначив Трамп, натякаючи на можливість обмеження доступу компанії до американського ринку.
Крайц зазначив, що компанія Mattel зберігає в США основні етапи своєї діяльності, такі як дизайн, розробка та управління брендом, проте виробництво залишається за межами країни. У цьому році фірма має намір перенести виробництво 500 найменувань своїх товарів з Китаю до інших країн, зокрема Індії. Імпорт іграшок Mattel з Китаю до США вже зменшився до 20%, і, за прогнозами Крайца, до 2027 року ця частка може знизитися до 10% або навіть нижче.
Трамп, тим не менш, висловив думку, що тарифи є "найбільш неправильно інтерпретованим аспектом бізнесу" і підкреслив, що додаткові збори не завжди перекладаються на споживчі ціни. У свою чергу, міжнародні економісти застерігають, що в більшості випадків саме споживачі беруть на себе тягар підвищення мит, оскільки підприємства змушені підвищувати вартість своїх товарів.
Трамп визнав можливе зростання цін, пожартувавши, що "можливо, у дітей буде дві ляльки замість тридцяти", додавши, що ці дві ляльки можуть стати "на пару доларів дорожчими".
Нагадаємо, що 9 квітня Трамп розпочав підвищення мит на китайські товари до 125% і оголосив про 90-денну паузу для взаємних та 10% тарифів. Пізніше він ділився враженнями, що керівники країн, які постраждали від його митних заходів, принижуються перед ним, "цілують його в зад", щоб досягти угоди щодо зниження тарифів.
#Сполучені Штати #Бізнес #Китай (регіон) #Дональд Трамп #Товари #Дизайн #Податок #Північна та Південна Америка #Диверсифікація (фінанси) #Індія #Імпорт #Мито (податок) #Іграшка #Mattel #Лялька