Аналізуючи безліч коментарів, можна помітити, що вони мають схожий стиль і зміст. Багато з них повторюють аргументи про негативний вплив вітряків на морські екосистеми (хоча наукові дані це не підтверджують), підкреслюють їх неестетичний вигляд (при цьому вітряки встановлюються на такій відстані, що їх не видно з пляжу), а також заперечують позитивний вплив вітрових електростанцій у боротьбі з кліматичними змінами. Це створює враження скоординованої кампанії ботів, спрямованої на те, щоб навіть "нейтральні" матеріали були затьмарені негативними відгуками.
"Будівництво вітрової електростанції та постійний шум можуть негативно вплинути на можливість міграції під загрозою зникнення китів, - зазначила користувачка Даян Снелсон у коментарі до новини. - Окрім того, тисячі інших морських видів і птахів також страждають від цього впливу. Туризм, бізнес, власність та інші аспекти життя на острові можуть постраждати, і в результаті острів зміниться назавжди. Ми РІШУЧЕ ПРОТЕСТУЄМО ПРОТИ ВСТАНОВЛЕННЯ ЦИХ ВІТРОТУРБІН У НАШИХ ВОДАХ! Це не є вирішенням проблеми зміни клімату!"
"Я категорично проти встановлення турбін біля південного узбережжя Нью-Джерсі!" – висловився користувач Віктор Гано, який прожив у Джерсі вже 53 роки. "Ці турбіни завдають шкоди океану і небезпечні для людей! Вони не зменшать наші рахунки за електроенергію. Низькочастотний шум, який вони виробляють, є токсичним для організму. Це не вітрові турбіни, а пристрої, що функціонують на викопному паливі – це все лише обман!"
Масштабність онлайн-дискусій підтверджує ще один яскравий приклад. Через півтора місяця після початку кампанії з дезінформації під публікацією з заголовком "Вчені стверджують, що твердження про те, що офшорні вітрові електростанції шкодять китам, є безпідставними" було залишено понад 3500 коментарів. І знову ж, значна частина цих коментарів містить неправдиву інформацію, що підриває екологічний імідж вітрових електростанцій.
Ця стаття є перефразуванням попереднього висловлювання, яке стверджує, що вітрові турбіни не завдають шкоди китам. "Справжня проблема полягає не в самих турбінах, а в їхньому дизайні", - зазначає користувач на ім'я Томас у коментарях. "Шум, що виникає під час буріння отворів у скелі для встановлення турбін, негативно впливає на комунікацію, навігацію та живлення китів. Через це вони стають жертвами зіткнень із суднами".
"Я проїжджаю повз величезну вітряну електростанцію два рази на тиждень. Приблизні припущення, що менше 1/3 працюють у дуже вітряному районі, вітро-сонячна електростанція тощо має дуже короткий строк служби і є дуже дорогим джерелом електроенергії та наземно-водних ресурсів", - зазначив користувач Аберден Біллі.
"Науковці" також ігнорують мертвих тварин і птахів, які оточують ці турбіни за милі. Вони ігнорують повідомлення жителів про головні болі та підвищення артеріального тиску. Так звані науковці насправді є політиками", - написала користувачка з ніком Сандра.
Проте справжня причина поширення дезінформації стала очевиднішою, коли в цей процес активізувалися "реальні" політичні діячі.
#Бізнес #Туризм #Електрична енергія #Мінливість та зміна клімату #Офшорний фінансовий центр #Турбіна #Острів #Будівництво #Вітряна електростанція #Вітряк #Кит. #Вітрогенератор #Птах #Токсичність #Міграція птахів #Звук #Електростанція #Нью-Джерсі #Джерсі #Скеля #Артеріальний тиск #Шум